Motoryzacja » Samochody

Volvo S90 i V90 - najnowsze modele na targach w Poznaniu

Volvo S90 i V90 - najnowsze modele na targach w Poznaniu
Zobacz więcej zdjęć »
Volvo przygotowało nie lada niespodziankę dla gości odwiedzających poznańskie targi Motor Show. Na stoisku marki w hali nr 3 będzie można zobaczyć premiery motoryzacyjne, które miały miejsce podczas targów w Genewie, zaledwie miesiąc wcześniej.

Volvo V90 i S90 to dwie najgorętsze premiery motoryzacyjne tego sezonu.

V90 – luksusowe kombi tuż po światowej premierze

Volvo V90 miało swoją światową premierę 1 marca podczas targów Genewa Motor Show. Niecały miesiąc później będzie można obejrzeć ten samochód w hali nr 3 Międzynarodowych Targów Poznańskich. Ten niemal pięciometrowy samochód pokazuje, w jakim kierunku zmierza marka Volvo. Jest piękne, luksusowe i bezpieczne, ale przy tym praktyczne i funkcjonalne. Szeroka paleta silników w wersji wysokoprężnej o mocach od 150 KM do prawie 240 KM do tego mocne silniki benzynowe od 254 KM do 320 KM sprawią, że każdy jest w stanie dopasować auto do swoich potrzeb. Najmocniejszą wersją jest wersja hybrydowa T8 o łącznej mocy ponad 400 KM.

S90 – powrót Volvo do segmentu prestiżowych sedanów

Dla Volvo najważniejszymi segmentami aut są SUV-y i kombi. Model S90 to wyraźny sygnał, że marka rozszerza swoją specjalizację. Idealne proporcje nadwozia i piękne linie sprawiają, że auto doskonale sprawdzi w roli reprezentacyjnej limuzyny. Do napędu tego auta przewidziano te same silniki, jakie znajdziemy w V90. W ofercie pojawią się trzy Diesle o mocy 150, 190 i 235 KM. Ten najmocniejszy będzie dostępny z napędem na cztery koła. Zwolennicy silników benzynowych mogą wybrać wariant T5 o mocy 254 KM lub T6 AWD o mocy 320 KM. Najmocniejszą wersją będzie odmiana T8 Twin Engine o mocy 407 KM, która przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,2 s.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JK PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »