Motoryzacja » Samochody

Volvo stawia na samochody elektryczne i hybrydy plug-in

Volvo stawia na samochody elektryczne i hybrydy plug-in
Zobacz więcej zdjęć »
Volvo zapowiedziało, że pierwszy samochód elektryczny marki trafi do sprzedaży w 2019 roku i będzie produkowany w Chinach. Wybór tego kraju nie jest przypadkowy.


Chiny są największym na świecie rynkiem zbytu samochodów elektrycznych. Dodatkowo władze tego kraju mają ambitne plany dotyczące popularyzacji aut hybrydowych i elektrycznych, które mają zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza w miastach związane z ogromnym ruchem pojazdów.

Firma Volvo Cars zobowiązała się do tego, że sprzeda łącznie milion samochodów hybrydowych i elektrycznych do 2025 roku. W przyszłości w pełni elektryczny samochód będzie także dostępny także w większych modelach korzystających z platformy podłogowej SPA. Szwedzka firma zapowiedziała, że każdy model w ofercie będzie dostępny jako hybryda ładowana z gniazdka.

Volvo w Chinach ma trzy ośrodki produkcyjne. W Daquing wytwarzane są modele serii 90, Chengdu – modele serii 60, a w Luqiao – seria 40.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JK PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »