Motoryzacja » Samochody

Volvo XC40 będzie elektryczne. Ma być też jednym z najbezpieczniejszych samochodów

Volvo XC40 będzie elektryczne. Ma być też jednym z najbezpieczniejszych samochodów
Zobacz więcej zdjęć »
Wiele wskazuje na to, ze najbliższa przyszłość motoryzacji będzie należeć do samochodów elektrycznych. Doskonale wie o tym Volvo, które pracuje nad pojazdem o takim właśnie napędzie. Będzie to reprezentant najmodniejszego obecnie segmentu – model XC40.

Premiera nowego modelu Volvo ma nastąpić już w październiku. Zgodnie z panującą tendencją baterie, zapewniające energię pierwszemu w pełni elektrycznemu modelowi tej marki, zostały umieszczone w podłodze pojazdu. Dzięki temu uzyskuje się niższy środek ciężkości, zapewniający większą stabilność podczas pokonywania zakrętów oraz mniejsze ryzyko dachowania podczas nagłej zmiany toru jazdy. To szczególnie istotna cecha właśnie w przypadku SUV-ów i crossoverów, które charakteryzują się nieco wyższym poziomem zawieszenia niż samochody tradycyjnych segmentów.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link Buildingu
To jednak nie wszystko. Jak stwierdził Malin Ekholm, będący szefem działu bezpieczeństwa Volvo, nowa odmiana modelu XC40 będzie jednym z najbezpieczniejszych aut tej marki. Szwedzi postanowili zadbać o najdrobniejszy szczegół. Sama bateria jest otoczona strefą zgniotu, zapewniającą jej amortyzację w razie wypadku. Zadbano również o gruntowną przebudowę konstrukcji samochodu, by podczas możliwej kolizji brak silnika spalinowego nie zmniejszył stopnia zabezpieczenia pasażerów.

Podczas opracowywania elektrycznego wariantu Volvo XC40 wzmocniono zarówno przód samochodu, jak i jego tył. Zastosowano również nową konstrukcję, która w bardziej regularny sposób rozprowadza siły uderzenia podczas kolizji czołowej. Miejski SUV będzie również pierwszym modelem szwedzkiej marki, w którym zastosowanie znajdzie nowa platforma czujników wykorzystywanych przez aktywne systemy wspomagające kierowcę. Wśród nich znalazł się zespół radarów, kamery oraz ultradźwiękowe czujniki.  Na razie będą one wykorzystywane do tego, by korygować błędy kierowy. W przyszłości platforma ma stanowić spójną bazę do wprowadzenia systemu autonomicznej jazdy.
Elektryczne Volvo XC40 po raz pierwszy zostanie zaprezentowane 16 października 2019 r. Wiele wskazuje na to, że będzie to przełomowa data w historii szwedzkiej firmy.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JK PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

osuszanie budynków radom
osuszanie budynków wysoki poziom wilgoci w ścianach murach posadzkach to bardzo niekorzystna sytuacja która może całkowicie uszkodzić budynek

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »