Motoryzacja » Samochody

Volvo XC40 pierwszym produkowanym modelem na platformie CMA

Volvo XC40 pierwszym produkowanym modelem na platformie CMA
Zobacz więcej zdjęć »
W fabryce w belgijskim Gent ruszyła produkcja kompaktowego SUV-a Volvo XC40. Jest to pierwszy model oparty o nową platformę CMA, która będzie podstawą wszystkich mniejszych modeli szwedzkiej marki.


– To dzień dumy dla Gent, firmy i wszystkich pracowników – mówi Samuelsson. – Nasi ludzie poświęcili wiele godzin pracy, aby przygotować fabrykę do produkcji modelu XC40 i wykonali swoją pracę naprawdę dobrze. XC40 to świetlana przyszłość dla Gent i dla Volvo Cars.

Nowe Volvo XC40 to pierwszy model zbudowany na platformie CMA. Wszystkie przyszłe samochody serii 40 będą stworzone w oparciu o tę platformę, zarówno te z silnikami spalinowymi, jak i elektrycznymi. Jest ona kolejnym krokiem w rozwoju szwedzkiego producenta.

Przygotowania do rozpoczęcia produkcji XC40 w Gent trwają od dłuższego czasu. Inwestycje pozwoliły na przekształcenie belgijskiej fabryki w globalny węzeł produkcyjny samochodów budowanych na platformie CMA. Przy zakładzie powstał też warsztat serwisowy o powierzchni 8000 metrów kwadratowych.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JK PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »