Motoryzacja » Samochody

Volvo XC90 Excellence i S60 Polestar na targach Poznań Motor Show

Volvo XC90 Excellence i S60 Polestar na targach Poznań Motor Show
Zobacz więcej zdjęć »
Na targach w Poznaniu zwiedzający będą mogli zobaczyć nie tylko zupełnie nowe modele Volvo, ale też specjalne wersje innych samochodów. Nie zabraknie czteromiejscowej, luksusowej edycji Volvo XC90 Excellence oraz sportowego modelu S60 Polestar.


XC90 Excellence – w klimacie prywatnego odrzutowca


Oto prawdziwy przepis na luksusowe wnętrze po szwedzku. Volvo zaprojektowało duże, siedmioosobowe nadwozie, by w wersji specjalnej zamontować do niego cztery oddzielne siedzenia. Te z tyłu są tak ergonomiczne, jak te z przodu i mają wszelkie możliwe regulacje w różnych kierunkach. Samochód dodatkowo wygłuszono i wzbogacono o liczne detale dostępne tylko dla wersji Excellence. Na pokładzie tego auta znajdziemy lodówkę, dodatkowy schowek i rozkładany stolik. Co ciekawe, Polska będzie jednym z największych rynków zbytu tego niecodziennego modelu. Targi w Poznaniu będą pierwszą polską prezentacją tego samochodu.

S60 Polestar


Nareszcie polscy klienci mogą zamawiać ten najbardziej sportowy samochód w historii szwedzkiej marki. To mocno zmodyfikowany model S60. Zawieszenie i hamulce tego auta skonstruowano całkowicie od nowa a ich technologia pochodzi wprost z toru wyścigowego. Silnik też przeszedł liczne modyfikacje. Dzięki temu sprint do setki, według danych katalogowych, zajmuje autu 4,9 s. W testach drogowych przeprowadzonych na oponach zimowych samochód osiągał czasy rzędu 4,4 – 4,5 s. Jednocześnie skuteczność sześciotłoczkowych zacisków hamulcowych i praca zawieszenia Ohlins z regulowaną siłą „dobicia” i „odbicia” amortyzatorów wzbudza szczery podziw wszystkich, którzy mieli okazję się nim przejechać. Jeszcze w tym roku Volvo planuje wprowadzenie wzmocnionej wersji z 350 do 367 KM. Mocniejszy silnik ma być łączony z ośmiostopniowym automatem, a samochód ma być jeszcze dynamiczniejszy.

Wszystkich nowości Volvo będzie można zobaczyć w hali nr 3 od 31 marca do 3 kwietnia 2016 roku.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JK PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »