Kultura, sztuka » Kultura

W czerwcu rozpoczyna się 22. Międzynarodowe Biennale Plakatu

W czerwcu rozpoczyna się 22. Międzynarodowe Biennale Plakatu
Zobacz więcej zdjęć »
W związku z rekordową ilością nadesłanych prac oraz rosnącą popularnością Międzynarodowego Biennale Plakatu, organizatorzy zaplanowali imponującą liczbę wydarzeń.

Już w czerwcu poznamy laureatów 22. Międzynarodowego Biennale Plakatu (22. MBP). Ogłoszenie wyników tego prestiżowego konkursu odbędzie się 5 czerwca 2010 r. w Muzeum Plakatu w Wilanowie. Wtedy też, po raz pierwszy, zaprezentowane zostaną prace wyłonione przez komisję kwalifikacyjną konkursu. Wystawa potrwa przez kolejne 3 miesiące.Międzynarodowe Biennale Plakatu to prestiżowy konkurs, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Odbywa się co dwa lata w miesiącach czerwiec - sierpień w Warszawie. Zgłoszone prace ocenianie są w czterech kategoriach: plakat kulturalny, plakat reklamowy, plakat społeczny i Złoty Debiut. W tym roku wprowadzona została kategoria specjalna: „Chopin na nowo". Organizatorem konkursu jest Muzeum Plakatu w Wilanowie, gdzie zlokalizowanych jest większość działań i imprez, w tym m.in. ogłoszenie wyników i wernisaż zakwalifikowanych prac.

Ponadto część wystaw organizowanych jest na terenie całej Warszawy. Wystawa plakatów wyłonionych w specjalnej kategorii „Chopin na nowo" odbędzie się w Łazienkach Królewskich, a na ogrodzeniu parku wyeksponowane zostaną reprodukcje z historii plakatu chopinowskiego. W galerii Akademii Sztuk Pięknych przy Krakowskim Przedmieściu zorganizowana zostanie wystawa prac z kategorii Złoty Debiut. Natomiast we wnętrzach ASP przy ul. Spokojnej zaprezentowane zostaną plakaty członków Jury 22. MBP oraz Laureatów poprzedniej edycji konkursu.

Dodatkowo, w ramach imprez towarzyszących, entuzjaści plakatu będą mogli obejrzeć m.in. wystawę plakatu chińskiego, brazylijskiego oraz międzynarodowego projektu poświęconego alfabetowi Bułgarii „The letters of Bulgaria Alphabet of Europe". W kalendarzu 22. MBP znajdą się także wystawy organizowane przez instytucje i galerie o podobnym profilu działalności do Muzeum Plakatu, tj. Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej, Galerię Grafiki i Plakatu na Hożej, Galerię Krytyków Pokaz i inne. Lista wydarzeń towarzyszących wciąż rośnie.

„Wszystkim, którzy czekają na 22. Międzynarodowe Biennale Plakatu radzimy zarezerwować sobie dużo czasu w pierwszej połowie czerwca,'" - komentuje Agata Szydłowska, kurator Międzynarodowego Biennale Plakatu. „W związku z rekordową ilością prac zgłoszonych w tym roku oraz rosnącą popularnością konkursu, liczba wydarzeń odbywających się w ramach 22. MBP będzie imponująca. Poza wystawami prac konkursowych, zainteresowani grafiką i plakatem będą mogli uczestniczyć w niezwykle ciekawych wydarzeniach, takich wystawa plakatu chińskiego, brazylijskiego, czy efekty międzynarodowego projektu poświęconego alfabetowi bułgarskiemu. Już dziś serdecznie zapraszamy!".Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »