Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

W Fuzji bije wakacyjne serce miasta!

W Fuzji bije wakacyjne serce miasta!
Zobacz więcej zdjęć »
Każdy wakacyjny tydzień w Fuzji to kolejna dawka pozytywnej energii i świetnej zabawy. Nie inaczej będzie i tym razem.

W najbliższy piątek Fuzja zaprasza na seans filmowy w ramach tme Polówka. Sobota to wyjątkowe spotkanie autorskie z pisarzem Jakubem Małeckim, autorem m. in. bestsellerowego „Korowodu”, a także warsztaty z kreatywnego pisania z Fundacją Loesje. Następnie bawimy się wspólnie ponad podziałami języka na „Multicultural Summer” z Łódzkim Centrum Wielokulturowym” oraz w Ogrodach Anny na kolejnym koncercie z cyklu „Klasyka w szortach” Akademii Muzycznej. Niedzielę rozpoczniemy poranną jogą, a w samo południe zapraszamy na trzecią odsłonę autorskiej imprezy w klimacie muzyki elektronicznej „Techno 0%”. Weekend w Fuzji zakończą sportowe emocje na finale Euro 2024 w strefie kibica w klimatycznej zabytkowej Kotłowni. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

12 lipca, piątek

 

„Ostatnia Rodzina” – film opowiadający losy Tomasza Beksińskiego i jego rodziny to pozycja, której nie można pominąć podczas tegorocznej edycji Festiwalu Kina Letniego tme Polówka. Film ze wspaniałą rolą Dawida Ogrodnika wyświetlony zostanie na wielkim ekranie na terenie kompleksu w piątek o godzinie 21:00 w ramach sekcji ICH-STORIE.

 

13 lipca, sobota

 

Sobota w Fuzji rozpocznie się mocnym akcentem – spotkaniem z pisarzem Jakubem Małeckim, autorem m. in. „Dygotu”, „Rdzy”, „Święta ognia” oraz najnowszej powieści pt. „Korowód”. Jakub Małecki jest laureatem Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida, był również nominowany m.in. do Nagrody Literackiej Nike. Autor spotka się z czytelnikami 13 lipca w godzinach 12:00 – 14:00 w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera. Będzie to świetna okazja by porozmawiać z pisarzem oraz uzyskać jego autograf. Pozostajemy w literackim klimacie i zaraz po spotkaniu z Jakubem Małeckim zapraszamy na warsztaty z kreatywnego pisania. Wydarzenie odbędzie się w budynku CitySpace na terenie Fuzji w godzinach 14:00 – 16:00 a poprowadzi je Fundacja Loesje. Na warsztaty obowiązują zapisy, do których link znajduje się w wydarzeniu na Facebooku Fuzji.

 

W Fuzji bawimy się ponad podziałami języka! Od godziny 16:00 w Elektrowni Karola Scheiblera odbędą się dwa warsztaty językowe. Zajęcia "Język nie-obcy" to interaktywne zabawy z językiem hiszpańskim i angielskim, które poprowadzi szkoła językowa Tkalnia Języków. Wydarzenie otwarte jest dla wszystkich. Z kolei warsztaty "Wielokulturowy, czyli..." dedykowane są obcokrajowcom, którzy chcieliby poćwiczyć język polski w przyjaznej i inspirującej atmosferze bez względu na poziom zaawansowania. W programie gry i zabawy językowe. Ale to nie wszystko! O godzinie 17:00 Łódzkie Centrum Wielokulturowe zaprasza na spotkania integracyjne, międzynarodowy bookcrossing, wystawę zdjęć oraz poczęstunek. Wydarzenie Łódzkiego Centrum Wielokulturowego realizowane jest przez Centrum Służby Rodzinie oraz Fundację Koper Pomaga.

 

Sobotnie popołudnie z muzyką to stały punkt letniego programu „Fuzji z Latem”, czyli „Klasyka w szortach” –spotkania w ramach nowego wakacyjnego cyklu koncertowego realizowanego przez Akademię Muzyczną. Kto wystąpi tym razem? W plenerze Ogrodów Anny o godzinie 18:30 dla gości zagrają akordeoniści z Yamako Trio, czyli Paweł Majchrowski, Marcin Konopka i Szymon Jankowski.

 

14 lipca, niedziela

 

Niedzielny poranek w Fuzji to wspólna praktyka jogi z Lido Movement Studio. Spotykamy się w Ogrodach Anny o godzinie 10:00. W godzinach 12:00 – 15:00 zapraszamy na wakacyjny cykl spotkań z muzyką elektroniczną realizowany we współpracy z festiwalem Ravekjavik – Techno 0%. Tym razem w Ogrodach Anny dla publiczności zagra Veronicami, pochodząca z Azerbejdżanu DJ-ka, promotorka i zarazem prowadząca radiowa. Wieczorem Fuzję ogarną sportowe emocje – w strefie kibica w pofabrycznej Kotłowni wspólnie oglądać będziemy finał Euro 2024. Widzimy się o 21:00!

 

16 – 17 lipca, wtorek, środa

 

Tym razem podczas „wtorku z ciałem” (16 lipca) zapraszamy do Fuzji na fitness z trenerką Agnieszką Gutović, który odbędzie się w godzinach 18:00 – 20:00. Natomiast kolejna edycja cyklu „środy z głową” (17 lipca) to wspólna medytacja z Lido Movement Studio, na którą zapraszamy także w godzinach 18:00 – 20:00.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KasiaBeyond

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »