Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

W jakich porach najlepiej stosować maść na ząbkowanie?

Pojawianie się pierwszych zębów stanowi duży dyskomfort dla dzieci, a pośrednio także dla ich opiekunów.

Aby przejść przez ten okres bezboleśnie warto stosować specjalne żele na ząbkowanie, które pomogą uśmierzyć ból, a także wyeliminują jego przyczynę. Jednak by działały skutecznie, warto zapoznać się z kilkoma wskazówkami dotyczącymi ich stosowania.

Z jaką częstotliwością stosować żel na ząbkowanie?

Częstotliwość aplikacji żelu na dziąsła zależy od jego składu. Preparaty zawierające środki przeciwbólowe można stosować do trzech razy dziennie. Związane jest to z ryzykiem przedawkowania środka przeciwbólowego lub uodpornieniem się organizmu na jego działanie. W przypadku maści opartych na naturalnym składzie, aplikacji w ciągu dnia może być znacznie więcej – można je stosować tak często, jak jest to konieczne, nawet sześć razy na dobę. Przykładowo żele zawierające kwas hialuronowy (np. Gengigel Ząbkowanie) są całkowicie bezpieczne dla zdrowia i nie wchodzą w interakcję z lekarstwami.

Kiedy podawać środek na ząbkowanie?

Aby żel na ząbkowanie działał najbardziej skutecznie, warto stosować go u dziecka o odpowiednich porach. Podstawową zasadą jest ta, by aplikacja żelu odbywała się po posiłku, dzięki czemu preparat może działać dłużej, tworząc „opatrunek” dla uszkodzonego dziąsła. Gengigel Ząbkowanie pozwala nawet na sześć aplikacji, co odpowiada liczbie posiłków dziecka w ciągu dnia. Zapewnia więc nieprzerwane ukojenie od nieprzyjemnych dla niemowlęcia objawów ząbkowania. Dodatkowo, warto pamiętać też o aplikacji maści przed snem.

Regularność zapewni ząbkowanie bez bólu

Korzyści płynące ze stosowania żelów na ząbkowanie są również najbardziej odczuwalne, gdy korzysta się z niego systematycznie. Żele zawierające kwas hialuronowy stopniowo goją podrażnione dziąsło dziecka, dzięki czemu likwidują źródło problemu. Przy regularnym stosowaniu regeneracja podrażnionych dziąseł odbywa się najbardziej optymalnie i skutecznie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

38PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »