Technologie » AGD - RTV

W którym pomieszczeniu w naszym domu spędzamy najwięcej czasu?

W którym pomieszczeniu w naszym domu spędzamy najwięcej czasu?
Zobacz więcej zdjęć »
Dom to nasza oaza – odpoczywamy w nim po pracy, spotykamy się z bliskimi i po prostu czujemy się w nim bezpiecznie. A w którym pomieszczeniu spędzamy najwięcej czasu? W kuchni przygotowując posiłki, w salonie przed telewizorem, a może w sypialni, czytając książkę?

Marka Hotpoint,  producent sprzętu AGD, postanowiła to sprawdzić i na początku lutego 2016 przeprowadziła badanie wśród polskich internautów[1]. Oto które pomieszczenia znalazły się na podium.  

 

Liderem wśród pomieszczeń, pod względem ilości spędzanego w nim czasu, jest salon – taką odpowiedź wskazało 41% badanych. Zaraz po nim uplasowała się kuchnia (potwierdziło to 28% ankietowanych), przy czym to kobiety dużo częściej wskazywały to pomieszczenie niż mężczyźni (39% w porównaniu do 16%). Co dziesiąty Polak jako najchętniej odwiedzane pomieszczenie wskazał sypialnię.

 

Dobrze zagospodarowana przestrzeń

Jak pokazują wyniki badań, kuchnia to pomieszczenie, w którym spędzamy dużo czasu w ciągu dnia. Dla pań jest ono szczególnie ważne – to właśnie w nim, na równi z salonem, najczęściej podejmują one swoje codzienne aktywności (po 39%). Dlatego istotnym jest, aby miejsce to zaprojektować i wyposażyć tak, by było jak najbardziej funkcjonalne – tym bardziej, że zazwyczaj nie jest ono zbyt duże. Wszystko powinno więc być pomysłowo zorganizowane.

Oprócz mebli, niezbędne jest wyposażenie kuchni w odpowiednie sprzęty, które odpowiedzą na nasze potrzeby i wpiszą się w  styl całego pomieszczenia. Na szczęście producenci sprzętów AGD wychodzą naprzeciw naszym oczekiwaniom, tworząc całe linie produktów w konkretnym stylu – nowoczesnym, retro czy klasycznym (np. linia Luce czy Traditional marki Hotpoint). Przy ich wyborze, poza designem, powinniśmy kierować się także funkcjami urządzeń – oczywiście w zależności od naszych potrzeb. Jeśli uwielbiamy piec, warto pomyśleć o wielofunkcyjnym piekarniku. Firma Hotpoint oferuje np. piekarnik z linii Luce z 31 programami, m.in. do przygotowywania chleba, kurczaka, ryby, pizzy czy placka ze śliwkami. Dzięki takim urządzeniom mamy kontrolę nad przyrządzanymi posiłkami oraz pewność, że są odpowiednio przygotowane i smaczne.

Dlatego, przy wyborze dowolnego sprzętu AGD do naszej kuchni, warto przeanalizować potrzeby całej rodziny, tak aby nasza kuchnia oprócz tego, że jest piękna, była też funkcjonalna.[1] Ogólnopolskie badanie ilościowe realizowane techniką CAWI - przeprowadzone wśród  członków społeczności badawczej Zymetrii. Realizacja badania: 04.02.2016 – 07.02.2016 r. Polacy w wieku 25-50 lat, N=370Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

38PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »