Gospodarka » Przemysł

W Lublinie automat kupi od nas plastik i metal

W Lublinie automat kupi od nas plastik i metal
Zobacz więcej zdjęć »
Urząd Miasta w Lublinie kupi trzy automaty do zbierania plastikowych butelek i puszek po napojach. Co ciekawe - odpadów nie będziemy im oddawać za darmo.

Automaty staną na przełomie października i listopada w dwóch E.Leclercach oraz w Galerii Olimp. - To na razie program pilotażowy, ale jeśli się sprawdzi, nie wykluczamy zakupu kolejnych - zapowiedział Karol Kieliszek z biura prasowego lubelskiego ratusza.

Automat odbierze od mieszkańców plastikowe butelki PET oraz metalowe puszki. Co dostaniemy w zamian? Producenci urządzeń oferują różne rozwiązania. Może to być np. kwit informujący o ilości zwróconych odpadów oraz ich wartości, który można potem wykorzystać podczas zakupów w sklepie. Inne wydają np. puszki z napojami albo różne gadżety. Miasto nie zdradza jednak jeszcze, jak będzie w przypadku automatów umieszczonych w Lublinie.- Na pewno chcemy w ten sposób zachęcać mieszkańców do segregacji odpadów.

Tak samo jak np. akcją "sadzonki za oponki" - wyjaśnia Kieliszek.

Miasto kupi sprzęt za pieniądze z budżetu. - Jedno urządzenie będzie kosztowało do 5 tysięcy euro - poinformował Karol Kieliszek.

Małgorzata Izdebska ze specjalizującej się w edukacji ekologicznej Fundacji Nasza Ziemia nie ma wątpliwości, że rozwiązanie jest innowacyjne.

- Nie jestem pewna, ale być może będzie pierwsze w Polsce - mówi. - Takie rozwiązanie funkcjonuje już w niektórych krajach zachodnioeuropejskich i świetnie się sprawdza. Na pewno jest narzędziem skutecznie motywującym do sortowania śmieci - dodaje Izdebska.  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Rafal

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »