Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

W męskim gronie o męskich sprawach. Darmowe konsultacje urologiczne

W męskim gronie o męskich sprawach. Darmowe konsultacje urologiczne
Zobacz więcej zdjęć »
Mężczyzno - nie zgrywaj macho, nie jesteś niezniszczalny. O konsultacjach urologicznych powinieneś pamiętać w każdym wieku, a już na pewno po 45. roku życia.

Zrób je bezpłatne we Wrocławiu - zapisy właśnie ruszyły.

Dolegliwości urologiczne to jedne z najczęstszych problemów, które dotykają mężczyzn. - Tymczasem panowie najczęściej „zgrywają” twardzieli, unikają wizyt u lekarza albo odwlekają je w nieskończoność – mówi lek. med. Waldemar Bonczar, specjalista urologii FEBU w NZOZ „Twój Lekarz”. – Dlatego 10 marca, w Dzień Mężczyzny, pragniemy zachęcić do skorzystania z bezpłatnych konsultacji urologicznych. Lepiej zapobiegać niż leczyć – dodaje.

 

Bezpłatne konsultacje urologiczne we Wrocławiu

Z bezpłatnych konsultacji urologicznych NZOZ „Twój Lekarz" mogą skorzystać mężczyźni powyżej 45. roku życia. Przeprowadzi je lek. med. Waldemar Bonczar, specjalista urologii FEBU. Ich częścią będzie USG - badanie obejmie ocenę nerek, pęcherza moczowego, gruczołu krokowego i moszny. Uczestnicy skorzystają również z oceny poziomu PSA we krwi (ang. Prostate Specific Antygen - antygen specyficzny dla prostaty), co ułatwia wykrycie raka prostaty. Porady odbędą się w Poradni Urologicznej NZOZ „Twój Lekarz”, która działa przy ul. Kunickiego 37a we Wrocławiu. Zapisy trwają pod numerem telefonu: 71 311 14 89 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00). Liczba miejsc jest ograniczona. Partnerem badań jest firma Apotex.

 

Profilaktyka nie tylko od święta

Do lekarza urologa należy przyjść z pełnym pęcherzem - od oddawania moczu należy się powstrzymać zwykle na jedną lub dwie godziny przed wizytą. Oczywistą kwestią jest zadbanie o higienę. Nie można zapominać o liście przyjmowanych leków oraz ewentualnej dokumentacji medycznej, na przykład wynikach badań czy wypisach ze szpitali. Zdaniem eksperta o męskich nowotworach należy pamiętać nie tylko od święta. - Raz w miesiącu trzeba wziąć sprawy w swoje ręce i wykonać samobadanie jąder. Znajdując niepokojące zmiany, należy jak najszybciej odwiedzić lekarza pierwszego kontaktu, który skieruje nas do specjalisty urologa. 92% wcześnie wykrytych przypadków jest całkowicie wyleczalnych - mówi lek. med. Waldemar Bonczar. - Poza tym ważne jest, żeby znać historię nowotworów w swojej rodzinie. Jeżeli rak się pojawiał, coroczne badania poziomu PSA należy wykonywać w młodszym wieku – dodaje.

W męskim gronie o męskich sprawach - bezpłatne konsultacje urologiczne

Dzień Mężczyzny - 10 marca 2018 r.

Poradnia Urologiczna NZOZ „Twój Lekarz”

Wrocław, ul. Kunickiego 37a

Zapisy: 71 311 14 89

Liczba miejsc ograniczona
http://www.twojlekarz.net/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PREXPERT

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »