Dom » Nieruchomość

W Panattoni Park Lublin III powstanie sortownia Inpost

W Panattoni Park Lublin III powstanie sortownia Inpost
Zobacz więcej zdjęć »
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, piąty raz z Inpost. Po Toruniu, Bydgoszczy, Szczecinie i Opolu przyszedł czas na Lubelszczyznę. W realizowanym przez dewelopera Panattoni Park Lublin III, firma jeszcze w tym roku uruchomi sortownię o powierzchni 8 100 m kw.


Rynki wschodzące Panattoni, wsparciem dla rozwoju Paczkomatów® InPost i usług InPost Kurier.
 Inpost - lider nowoczesnej logistyki w Polsce – piąty raz docenił lokalizacje i obiekty Panattoni wynajmując od dewelopera łącznie blisko 30 000 m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowej na rozwijających się rynkach w Toruniu, Bydgoszczy, w Szczecinie i w Opolu. Najnowsza sortownia firmy o powierzchni 8100 m kw. jest realizowana w ramach powstającego Panattoni Park Lublin III. Wyborowi tej lokalizacji sprzyjało doskonałe położenie obiektów i ich dostępność komunikacyjna – park znajduje sie jest bezpośrednio przy drodze wojewódzkiej nr 822 i zaledwie 2 km od skrzyżowania z obwodnicą Lublina (węzeł Lublin Zadębie) w ciągu dróg ekspresowych S12 i S17. Dodatkowo sieć dróg zapewnia dogodne połączenie tak z lotniskiem w Lublinie (10 km) jak dworcem PKP (5 km). Położenie w sąsiedztwie międzynarodowego portu lotniczego, terminala kolejowego oraz w niedużej odległości od wschodniej granicy Unii Europejskiej stwarza optymalne warunki zarówno dla dystrybucji krajowej, jak i międzynarodowej.

- „Coraz gęstsza sieć obiektów Panattoni poza głównymi aglomeracjami to atrakcyjna propozycja dla firm kurierskich, które w dobie szybkiego rozwoju e-handlu chcą być bliżej klienta” – komentuje Dorota Jagodzińska – Sasson, Managing Director Panattoni i dodaje: - „Dzięki postępowi jaki dokonał się w ostatnich latach w infrastrukturze transportowej w Polsce Wschodniej, widzimy zauważalny wzrost atrakcyjności inwestycyjnej również Lublina. Chodzi m.in. o nową obwodnicę Lublina, budowę drogi ekspresowej nr 17, która znacząco skróci dojazd do Warszawy (191 km) czy trasy S 19 między Lublinem a Rzeszowem. Ta ostatnia jest częścią budowanego szlaku Via Carpatia –paneuropejskiego korytarza transportowego łączącego północ i południe Europy od Litwy – przez Białystok, Lublin, Rzeszów – po Grecję. Jego ukończenie efektywnie połączy regiony Polski Wschodniej z resztą kraju, Europy i świata”.

- „InPost ma obecnie najbardziej rozbudowaną infrastrukturę wśród wszystkich operatorów logistycznych w Polsce. Także obsługiwane przez nas wolumeny przesyłek biją rekordy – w 2019 roku notowaliśmy ponownie znaczący, dwucyfrowy wzrost. Naszym atutem jest szybkość dostawy – do Paczkomatów® niezmiennie utrzymujemy skuteczność D+1. To dlatego wciąż rozbudowujemy naszą sieć oraz już funkcjonujące maszyny. Możemy się pochwalić bardzo wysokim wskaźnikiem utylizacji Paczkomatów® – większość przesyłek jest odbierana w kilka godzin po ich dostarczeniu. W 2020 roku będziemy uruchamiać kolejne huby logistyczne, inwestować w ekologiczną flotę samochodową i dalsze poszerzanie zasięgu sieci” – wskazuje Rafał Brzoska, prezes InPost.

Panattoni Park Lublin III to to już trzecie centrum dystrybucyjno-logistyczne dewelopera na Lubelszczyźnie. Inwestycja o planowanej powierzchni 35 000 m kw. to nowoczesna powierzchnia produkcyjno-magazynowa z możliwością elastycznego kształtowania modułów, co zaspokoi wymagania klientów z różnych branż. W Parku powstaną w sumie 3 hale o powierzchni odpowiednio 19 600 m kw., 7600 m kw. i 7,500 m kw. m. Pierwsi najemcy wprowadzą się do parku już w marcu – w ramach tej inwestycji deweloper dostarczył pierwszy obiekt o powierzchni ok. 6 000 m kw.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

konkretpr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »