Rozrywka i wypoczynek » Sport

W pułapce dopingu

W pułapce dopingu
Zobacz więcej zdjęć »
26 i 27.06.2018 r. w Warszawie Instytut Rozwoju Sportu i Edukacji było organizatorem II wydarzenie w ramach projektu Antydoping Green Seal współfinansowanego z programu Erasmus+Programe, Key Action Sport.
   W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele 6 krajów partnerskich z Belgii, Chorwacji, Włoch, Hiszpanii,Polski i Wielkiej Brytanii. Celem projektu jest naświetlenie problemu dopingu w sporcie rekreacyjnym, zwiększenie świadomości i zagrożeń wynikających ze stosowania używek oraz opracowanie programu walki z dopingiem. 

  Współczesny świat doprowadza kult ciała  do obsesji. O naszej wartości zaczyna decydować piękno i młodość, a nie nasz charakter. Najważniejsza staje się fizyczność, a inne wartości schodzą na dalszy plan. Ulegając ślepej dyktaturze ciała łatwo się pogubić i sięgnąć po rozwiązania, które dają szybkie efekty. A to najprostsza droga, aby doprowadzić organizm do dramatycznych zniszczeń. Wybór drogi na skróty zazwyczaj kończy się porażką, zwłaszcza wtedy gdy w grę wchodzi doping. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie czy osiągniecie swojego celu-wymarzonej sylwetki, określonej wagi, medalu - za wszelką cenę, ma dla nas samych wartość? Wybór takiej drogi wiąże się z niszczeniem własnego organizmu, oszukiwaniem bliskich osób, a także nieuczciwą rywalizacją.

  Antydoping Green Seal jest odpowiedzią na lukę edukacyjną, ponieważ większość kampanii i działań antydopingowych jest skierowana do sportowców uprawiających sporty zawodowe i wyczynowe. Grupę docelową projektu stanowią młodzi ludzie uprawiający sporty rekreacyjne, a także cała gama interesariuszy związana ze sportem rekreacyjnym.
  Na warszawskim spotkaniu partnerzy dokonali burzy mózgów na temat zaprezentowanych wyników badań i ankiet przeprowadzonych w kilku krajach europejskich.Wyniki te dostarczają danych do opracowania Antydopingowego Kodeksu Etycznego.W końcowym etapie projektu Antydoping Green Seal powstanie Antydoping Ethical Code dla wszystkich klubów i organizacji związanych ze sportami rekreacyjnymi w całej Europie.

Szczegółowe informacje:www.sportinstytut.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INSTYTUT ROZWOJU SPORTU I EDUKACJI
http://www.sportinstytut.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »