Dom » Ogrody

W romantycznym ogrodzie

W romantycznym ogrodzie
Zobacz więcej zdjęć »
Latem wiele czasu spędzamy na zewnątrz. Dzięki zastosowaniu kilku elementów nasz przydomowy ogródek może stać oazą spokoju, a wieczorne spotkania nabiorą romantycznego charakteru. Jak wprowadzić romantyczną scenerię do ogrodu?

Przyćmione światło lampionów

Romantyczny ogród najczęściej pojawia się na kartach książek. Bukiety kwiatów, zawieszona na długiej linie huśtawka i przyćmione światło lampionów. Nic tak nie buduje atmosfery tajemniczości jak gwiaździste niebo i ciemność rozświetlona jedynie małymi punktami w postaci lampionów. Możemy wykorzystać modele zasilane energią elektryczną lub bardziej ekonomiczne - produkty wykorzystujące naturalne światło. Lampiony mogą torować ścieżki w ogrodzie lub stanowić podświetlenie pięknej roślinności. Mając pergolę lub pawilon ogrodowy możemy przyozdobić wiszącymi lampionami na wzór tych chińskich. Na stole sprawdzą się świeczki i tealighty.

 

Porośnięta kwiatami pergola

Pergola jest nie tylko bardziej praktyczna od parasoli ogrodowych, ale także o wiele piękniej prezentuje się na tle zielonego ogrodu. Wykonana z drewna posiada odpowiednie zadaszenie, które ochroni nas przed słońcem, jak i opadami deszczu. Wykorzystamy ją do spotkań z rodziną przy grillu, jak i romantycznych randek. Pergola zyska romantyczny charakter, gdy obok niej posadzimy pnące rośliny, które będą się wiły po jej przęsłach. Nie zapomnijmy o wygodnym zestawie wypoczynkowym, który znajdziemy w sklepie budowlanym.

Romantyczna huśtawka

Mając w ogrodzie stare drzewa możemy je wykorzystać do stworzenia romantycznej huśtawki. Wystarczy deseczka oraz 2 mocne liny - najprostsze modele będą się pięknie prezentowały. Wokół lin możemy zapleść naręcza kwiatów.

 

Romantyczne wejście do ogrodu

Wejście do ogrodu możemy zaakcentować drewnianą pergolą, która będzie otoczona rozgałęziającymi się krzewami róż, których pąki będą delikatnie zwisały. Oprócz tego w ogrodzie zasadźmy byliny i inne kwiaty, które podczas kwitnienia będą wspaniale pachniały, a przebywanie wśród nich będzie przyjemnym doznaniem.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

kingapieninska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »