Dom » Wnętrza

W sypialni stawiamy na wygodę!

W sypialni stawiamy na wygodę!
Zobacz więcej zdjęć »
Komfort i wygoda to podstawa błogiego relaksu i spokojnego snu. Aby czuć się w swojej sypialni naprawdę dobrze warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, które z pewnością sprawią, że będzie nam jeszcze lepiej i oczywiście wygodniej!

Sen odgrywa bardzo ważną rolę w życiu człowieka. Dzięki niemu czujemy się wypoczęci i nabieramy sił. Jeśli się porządnie wyśpimy, wstajemy rano szczęśliwi i pełni optymizmu. Z tego powodu warto zastanowić się, w jaki sposób wpłynąć na komfort w naszej sypialni. 

Kieruj się własnych gustem 

Wybierając wystrój pokoju do spania należy kierować się przede wszystkim własnym gustem. To pomieszczenie pełni rolę strefy relaksu, dlatego warto postawić na meble i dodatki, które podobają się użytkownikowi tego wnętrza. Dzięki temu będziemy się w nim czuć wyjątkowo dobrze. 

Co za dużo, to niezdrowo 

Pamiętajmy jednak, że lepsze jest wrogiem dobrego. Postarajmy się unikać zbyt dużej ilości przedmiotów. Mogą one sprawić, że pomieszczenie będzie wydawać się optycznie mniejsze. W efekcie poczujemy się przytłoczeni ilością bibelotów, książek, poduszek. A to nie sprzyja spokojnemu wypoczynkowi. Zadbajmy o to, by w sypialni znalazły się jedynie najpotrzebniejsze rzeczy. 

Wygodny materac 

Duże łóżko i wygodny materac powinny stanowić zgrany duet. Tylko od nas zależy, czy zdecydujemy się na piankowy, czy lateksowy. Oba mają wiele zalet. Przede wszystkim ich zadaniem jest odpowiednie dopasowanie się do ciała oraz nieodkształcanie się. Jeśli materac będzie nieodpowiednio dobrany, wówczas możemy budzić się rano nie pełni energii, lecz… zmęczeni.

Nie za gorąco 

Wysokie temperatury są wrogiem dobrego snu. Zadbajmy więc o to, aby w sypialni nie było zbyt gorąco. Ilość stopni Celsjusza to oczywiście kwestia indywidualna, jednak pamiętajmy o tym, by w pomieszczeniu nie było upałów. Idealna temperatura mieści się w przedziale 18-22°C. Wskazane jest, by przed snem przewietrzyć pomieszczenie.

Nie wpuszczaj stresu do sypialni 

Nie od dzisiaj wiadomo, że stres jest wrogiem dobrego snu. To on nie pozwala nam spokojnie zasnąć. Dlatego zanim udamy się do sypialni warto na chwilę się wyciszyć. Zająć się czymś, co wpływa na nas kojąco. Dobry film, ciekawa książka czy rozmowa z przyjaciółką mogą okazać się niezwykle pomocne. Dzięki nim zrelaksujemy się, zapomnimy o kłopotach i będziemy mogli smacznie spać. 

Dobre oświetlenie 

Oświetlenie w sypialni nie powinno być zbyt mocne. Połączenie lampy sufitowej i lampki nocnej to doskonałe połączenie. Wieczorem, przy blasku małej lampki umieszczonej na stoliku nocnym, możemy spokojnie oddać się lekturze. Gdy przebudzimy się w nocy, by napić się wody, wówczas jej światło nie oślepi nas i bez problemu zaśniemy ponownie. 

Visby od lat podpowiada, w jaki sposób powinna być urządzona wygodna sypialnia. W bogatej ofercie firmy znajdują się piękne drewniane łóżka, wygodne materace piankowe oraz lateksowe, pojemne komody i szafy, stylowe toaletki, poręczne szafki nocne. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

LET PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »