Dom » Budownictwo

W trosce o jakość i bezpieczeństwo - zawory gazowe FERRO spełniają najnowszą normę!

W trosce o jakość i bezpieczeństwo - zawory gazowe FERRO spełniają najnowszą normę!
Zobacz więcej zdjęć »
Dnia 1 września 2012r. weszła w życie zaktualizowana i zharmonizowana norma PN-EN 331:2005/A1: 2011 dotycząca zaworów kulowych do gazu .
Certyfikat Zgodności CE nr 1450-CPD-1002,  wydany  przez jednostkę notyfikowaną dla tej normy, czyli Instytut Nafty i Gazu w Krakowie potwierdził, że zawory kulowe FERRO spełniają wyżej wymienioną normę.

Zatem od 1 września 2012r. wszystkie zawory gazowe produkowane przez FERRO S.A. posiadają oznaczenie CE z numerem jednostki notyfikowanej na rączce. Są też odpowiednio oznakowane na opakowaniach, a każdy typ zaworu posiada specjalną kartę charakterystyki.

Należy także podkreślić, iż jednostka notyfikowana nie tylko wydaje Certyfikat Zgodności, ale jednocześnie sprawuje nadzór nad zakładową kontrolą produkcji według systemu oceny zgodności 1. Oznacza to przeprowadzanie cyklicznych audytów w zakładzie produkcyjnym FERRO przez pracowników biura certyfikacji Instytutu Nafty i Gazu. Audytowi podlegają wszystkie etapy życia produktu od przyjęcia surowców, poprzez produkcję, montaż i kontrolę szczelności.

Producent podaje następująca charakterystykę produktu: korpus i kula zaworów kulowych do gazu FERRO wykonane są z mosiądzu CW617N. Kula na całej powierzchni pokryta jest chromem i polerowana oraz posiada uszczelki teflonowe PTFE. Trzpień uszczelniono za pomocą gumy NBR 70. Dźwignię ze stali ocynkowanej pokryto tworzywem w przynależnym do gazu kolorze żółtym. Zakres pracy zaworów to: ciśnienie do 5 bar, temperatura od -20ºC do 60ºC.


FERRO S.A.
więcej informacji FERRO S.A. (PRESS BOX)Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

newss.pl
http://newss.pl

Komentarze (1)

  • avatar
    ~Pankracy 2017-06-07 15:17:41

    Jesli ktoś jeszcze poszukuje zaworów gazowych, to polecam przed dokonaniem wyboru przejrzeć jeszcze ofertę http://itgas.pl/pl/strona-glowna/ ;)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »