Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

W tym roku będzie lepiej!

W tym roku będzie lepiej!
Zobacz więcej zdjęć »
Chętnie czynimy postanowienia noworoczne i, podobnie jak Bridget Jones, staramy się w nich wytrwać. Jednak zawsze coś staje nam na przeszkodzie... Zdradzamy, co najczęściej obiecują sobie Polacy i podpowiadamy, jak zrealizować noworoczne postanowienia.


Aż 82 proc. Polaków poczyniło w ubiegłym roku plany na Nowy Rok – wynika z badania, które w ubiegłym roku przeprowadziła międzynarodowa firma badawcza Ipsos. Jedynie 11 proc. z nas wytrwale realizuje te plany. Co nas powstrzymuje? Brak czasu, silnej woli, pieniędzy, motywacji i wsparcia ze strony bliskich. Każda wymówka jest dobra, ale to przecież nie oznacza, że w tym roku znów nie spróbujemy...

Zdrowie ważniejsze niż pieniądze!

Na liście życzeń Polaków najwyżej plasują się kwestie materialne. Chcemy zarabiać więcej (23 proc. respondentów), zmienić pracę (22 proc.), lepiej zarządzać własnym domowym budżetem (19 proc.) czy więcej oszczędzać (13%).

Znacznie mniej ważne są aspekty zdrowotne. Chcemy rzucić palenie (13 proc.), prowadzić zdrowy tryb życia (11 proc.), uprawiać więcej sportu (10%) czy schudnąć (10 proc.).

Co ciekawe, w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Szwecji czy Japonii zdrowie i kondycja fizyczna znalazły się w trójce priorytetowych postanowień.

- Wchodząc na polski rynek najbardziej obawialiśmy się różnic w postrzeganiu zdrowia. Kanadyjczycy mają świadomość, że sposób odżywiania wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale także nastrój i samopoczucie. Dlatego komponują swoje posiłki racjonalnie, wybierając produkty niskokaloryczne o wysokiej wartości odżywczej. Stąd ogromna popularność jogurtów mrożonych - tłumaczy Anita Gagoś, pełnomocnik masterfranczyzobiorcy marki Yogen Früz w Polsce.

Samokontrola kluczem
Bez niej nie mamy szans na wytrwanie w swoich postanowieniach. Oto kilka podstawowych założeń:

1. Wyznaczaj sobie cele możliwe do spełnienia - konkretne i wymierne.
2. Realizuj swoje cele krok po kroku. Nie wszystko da się zrobić w krótkim czasie. Szukaj czynników motywujących, myśl o rezultacie i co ważne nie podejmuj się realizacji kilku postanowień jednocześnie.
3. Powiedz innym o twoim postanowieniu. Łatwiej o samodyscyplinę i przejrzystą ścieżkę realizacji.
4. Celebruj swoje drobne sukcesy.
5. Nie poddawaj się i pamiętaj, że samokontrola to podstawa!

Co przyniesie Nowy Rok? Jeśli nie zabraknie nam silnej woli i umiejętności samokontroli, z pewnością osiągniemy założone cele. A, jak dowodzą najnowsze badania psychologiczne, umiejętność samokontroli jest wprost zależna od poziomu glukozy we krwi. - Dlatego bez żadnych wyrzutów sumienia możemy pozwolić sobie na dawkę przyjemności w nadchodzącym roku. Oczywiście wybierajmy zdrowe przekąski, aby zamiast glukozy nie dostarczać organizmowi szkodliwych substancji – kończy Anita Gagoś, przedstawiciel marki Yogen Früz.

Źródło:  Yogen FrüzRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mstankiewicz

Komentarze (1)

  • avatar
    kaśka 2011-12-28 22:42:13

    Z pewnością będzie postęp. Zdrowe odżywienie tu mnie priorytet. :)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »