Motoryzacja » Samochody

W tym roku Volvo uruchomi montownię w Indiach

W tym roku Volvo uruchomi montownię w Indiach
Zobacz więcej zdjęć »
Volvo Cars, producent samochodów premium, ogłosił, że w roku 2017 uruchomi montaż samochodów w Indiach. Umożliwi to firmie dalszy rozwój w szybko rozwijającym się segmencie samochodów premium w Indiach.


Montownia będzie się mieścić niedaleko Bangalore w południowych Indiach, a produkowane będą tu głównie modele bazujące na modularnej architekturze SPA Volvo. Pierwszym modelem montowanym w tej fabryce będzie SUV premium, XC90. O kolejnych modelach, które będą powstawać w tej montowni, Volvo powiadomi w późniejszym terminie.

Przygotowując uruchomienie montowni, Volvo Cars współpracuje z Volvo Group, wytwórcą aut ciężarowych, autobusów i maszyn budowlanych, wykorzysta także istniejącą infrastrukturę i licencje produkcyjne Volvo Group pod Bangalore. Nie planuje się ujawnienia żadnych innych detali z zakresu kontraktowego czy finansowego.

Jestem zadowolony, że już w tym roku będziemy mogli rozpocząć sprzedaż aut Volvo "Made in India" – powiedział Håkan Samuelsson, prezydent i dyrektor generalny Volvo Cars. – Uruchomienie montowni w Indiach to ważny krok dla Volvo Cars, bo mamy na celu zwiększenie sprzedaży na tym szybko rozwijającym się rynku, by w nadchodzących latach podwoić nasz udział w rynku w segmencie aut premium.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JK PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »