Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Wakacje bez problemów (żołądkowych)

Wakacje bez problemów (żołądkowych)
Zobacz więcej zdjęć »
Wakacje w pełni – sezon wyjazdowy trwa przecież nawet do końca października. A im w Polsce chłodniej, tym chętniej wybieramy kierunki bardziej egzotyczne, gdzie nawet w jesienne miesiące można w pełni korzystać ze słońca, plaży i morza.

Niestety każdy wyjazd wiąże się ze zmianą flory bakteryjnej, stresem i zmianą sposobu odżywiania, a to prosty  przepis na biegunkę podróżnych. Dlatego przed wyjazdem warto zaopatrzyć apteczkę w odpowiedni lek – na przykład Nifuroksazyd Polfarmex.

Każdy wyjazd to ryzyko
Szacuje się, że 20-40% podróżujących cierpi na zaburzenia jelitowe różnego pochodzenia1, dające jednak podobne efekty – biegunkę, wzdęcia, bóle brzucha, które mogą zepsuć najlepiej zaplanowany wyjazd.

Choć to zaskakujące, to każdy wyjazd, nie tylko egzotyczny, ale nawet nad polskie morze czy na działkę do znajomych, może skończyć się problemami żołądkowymi. Dlaczego tak się dzieje? Zazwyczaj każda podróż wiąże się ze stresem. Nawet najlepiej zorganizowane osoby zadają sobie wielokrotnie pytania: czy na pewno wszystko spakowałem, czy zabrałem bilety, dokumenty, czy dojadę/dolecę bezpiecznie? Do tego dochodzi zmiana sposobu odżywiania – próbujemy nowych potraw, częściej kupujemy w fast foodach, a to wszystko wiąże się ze zmianą flory bakteryjnej w jelitach. Wszystkie te czynniki osłabiają sprawność układu odpornościowego, a w konsekwencji mogą spowodować dolegliwości żołądkowo-jelitowe. Dotyczy to niestety osób w każdym wieku. Dlatego też w czasie podróży po Europie, a nawet po Polsce, każdego mogą dopaść problemy żołądkowe. 

Jak wesprzeć jelita?
Podczas każdego wyjazdu – szczególnie do krajów egzotycznych – należy szczególnie przestrzegać zasad higieny. Przede wszystkim należy myć ręce częściej niż zwykle, pić tylko butelkowaną wodę – najlepiej, żeby była otwierana przy nas. Dobrym wyborem jest woda gazowana – unikniemy wtedy ryzyka, że przed chwilą została nalana prosto z kranu. Jeśli decydujemy się na drinki, zamawiajmy je bez lodu – nie wiemy przecież, z jakiej wody został zrobiony. Unikajmy też surowych warzyw – duszone są równie smaczne, a na pewno bezpieczniejsze. Owoce najlepiej umyć osobiście i następnie je obrać. Dodatkowo warto zaopatrzyć się przed wyjazdem w odpowiednie leki o działaniu miejscowym i nie wpływające na naturalną florę bakteryjną znajdującą się w przewodzie pokarmowym – takie jak Nifuroksazyd Polfarmex w wygodnym, rodzinnym opakowaniu.

Nifuroksazyd Polfarmex
Nifuroksazyd Polfarmex leczy ostre i przewlekłe biegunki pochodzenia bakteryjnego, zarówno w przypadku biegunki podróżnych, jak i przy zatruciach pokarmowych.

Nifuroksazyd Polfarmex nie zaburza naturalnej flory bakteryjnej przewodu pokarmowego, ma szeroki zakres działania – jednocześnie wpływa na aktywność wielu szczepów bakteryjnych, nie powoduje „rozleniwienia jelita” ani gromadzenia się bakterii chorobotwórczych w organizmie.2

Nifuroksazyd Polfarmex to jedyny na rynku lek OTC dostępny w dużym, rodzinnym opakowaniu, zawierającym 20 tabletek, w cenie około 9,20 złotych.
1. Seif S Al-Abri, Nick J Beeching, Fred J Nye. Traveller's diarrhoea. „Lancet Infect Dis”. Vol 5, s. 349–60, Vol 5 June 2005 (ang.). 
2. Charakterystyka Produktu Leczniczego Nifuroksazyd Polfarmex, tabletki

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się   z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agencja PR
http://agencjapr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 13 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »