Firma » Praca

Wakacje na pracę, praca na wakacje Kto szuka pracy sezonowej w Polsce

Coraz więcej obcokrajowców decyduje się na wyjazd do pracy w Polsce w okresie wakacyjnym. Jak podaje GUS, w ubiegłym roku przyjechało ich ponad milion i stanowili ok. 6.6% udziału w ogóle zatrudnionych sezonowo.

Choć lato to czas, który kojarzy się z odpoczynkiem i relaksem, dla niektórych to czas intensywnej pracy, podejmowanej często za granicą - czas, który stwarza możliwości zdobycia cennego doświadczenia zawodowego oraz dodatkowych dochodów. Polska jako destynacja zarobkowa jest wybierana przez obcokrajowców coraz częściej. Jak będzie w tym roku?

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Na pracę wakacyjną w Polsce decydują się mieszkańcy aż 150 krajów, wśród których dominują pracownicy ze Wschodu – Ukraińcy, Białorusini, Gruzini i Hindusi. Najczęściej przyjeżdżają młodzi ludzie, w tym studenci i absolwenci szkół średnich, którzy szukają sposobu na nauczenie się czegoś nowego oraz zdobycie dodatkowych środków finansowych na dalszą edukację, czy realizację własnych planów. Dla wielu z nich jest to okazja do zdobycia pierwszego doświadczenia zawodowego, podszlifowania języka obcego oraz poznania nowych kultur.  Poza tym do pracy sezonowej w Polsce garną się też wszyscy ci, którzy chcą podreperować domowy budżet. Wśród nich znajdują się zarówno młodzi dorośli, jak i osoby w średnim wieku, które chcą skorzystać z możliwości zarobienia większych pieniędzy niż w kraju pochodzenia. 

 

Obcokrajowcy coraz częściej decydują się na sezonowe wyjazdy do pracy w Polsce ze względu na wyższe zarobki, możliwość zdobycia cennego doświadczenia zawodowego oraz szansę na poprawę umiejętności językowych. Dodatkowo, praca w międzynarodowym środowisku pozwala na poznanie nowych kultur i poszerzenie horyzontów, co staje się niezwykle atrakcyjne dla młodych ludzi i studentów – mówi Julia Zachorodnia, specjalistka HR z Grupy VIPoL zajmującej się pośrednictwem pracy. 

 

Ekspertka wymienia kilka głównych korzyści płynących z sezonowych wyjazdów za granicę:

 

    Wyższe zarobki – praca sezonowa za granicą często wiąże się z wyższymi zarobkami 
w porównaniu do pracy w kraju pochodzenia. Nawet krótkoterminowe zatrudnienie pozwala na zgromadzenie znacznych oszczędności.

    Rozwój zawodowy – praca w międzynarodowym środowisku umożliwia zdobycie unikalnego doświadczenia zawodowego. Kontakt z różnymi kulturami, metodami pracy i standardami zwiększa kompetencje zawodowe i może być cennym atutem w przyszłych rekrutacjach. 

    Podnoszenie umiejętności językowych – praca za granicą to doskonała okazja do nauki 
i doskonalenia języków obcych w naturalnym środowisku. Codzienne rozmowy z miejscowymi oraz współpracownikami znacznie przyspieszają proces nauki i pomagają w opanowaniu języka na poziomie praktycznym.

    Poszerzanie horyzontów – praca w innym kraju to nie tylko obowiązki zawodowe, ale także możliwość poznania nowych kultur, tradycji i zwyczajów. Taki wyjazd może być inspirującym doświadczeniem, które wzbogaci osobiste i kulturowe horyzonty.

    Budowanie sieci kontaktów – pracując za granicą, można nawiązać cenne kontakty zawodowe i osobiste. Taka sieć znajomości może okazać się przydatna zarówno w kontekście przyszłych ofert pracy, jak i współpracy międzynarodowej.

 

 

Ogromnym wsparciem w procesie szukania pracy wakacyjnej mogą być agencje pracy, oferujące pomoc w znalezieniu odpowiednich ofert pracy, przygotowaniu do rekrutacji, czy dopełnieniu kwestii formalnych w procesie zatrudnienia.  Dzięki pośrednikowi pracownicy mogą mieć pewność, że ich przyszłe miejsce pracy zostało odpowiednio zweryfikowane i spełnia wszystkie standardy. Agencja zapewnia wsparcie również w organizacji wyjazdu oraz już w jego trakcie. Wsparcie agencji pracy jest wielopoziomowe – od organizacjo podróży, zakwaterowania oraz formalności związanych z zatrudnieniem – tłumaczy Julia Zachorodnia. W trakcie współpracy z nami nigdy nie pozostawiamy pracowników samych sobie. W ramach kontraktu pracownicy mogą też liczyć na pomoc w przypadku jakichkolwiek problemów, czy pytań. Zapewniamy stały kontakt oraz, pomoc prawną i psychologiczną, by nasi pracownicy czuli się bezpieczni w miejscu daleko od domu.

 

Praca w Polsce jest, więc warto przyjechać i skorzystać z możliwości zarobienia. Dla pracowników ze Wschodu Polska jest krajem otwartym i chłonnym. I choć warunki finansowe mogą być nieco słabsze od tych oferowanych dalej na Zachodzie, to jednak Polska wygrywa swoją gościnnością i bliskością geograficzną i kulturową.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

k.zajkowska@agencjafaceit.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »