Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Wakacje w Chorwacji? Drogo, gdy na ostatnią chwilę

Wakacje w Chorwacji? Drogo, gdy na ostatnią chwilę
Zobacz więcej zdjęć »
To już udowodnione: Polacy pokochali Chorwację. Z danych Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej wynika, że w zeszłym roku blisko milion naszych rodaków odwiedziło ten kraj. Średnio zostawiamy tam prawie 3 tysiące złotych. Mogłoby być znacznie taniej...

Byłoby taniej, gdybyśmy rezerwowali noclegi z wyprzedzeniem  wynika z raportu platformy Nocleg.pl. Kiedy więc rezerwować? Nawet teraz, bo chorwacki sezon zaczyna się już w kwietniu.  

Malownicze zatoczki, zabytki architektury, piękno przyrody, lokalna kuchnia – niewielki kraj nad Adriatykiem ma sporo do zaoferowania.

Rosnące zainteresowanie Chorwacją w Polsce widzimy bardzo wyraźnie. Rok do roku liczba rezerwacji tego kierunku w naszej platformie wzrosła o 146% podkreśla Grzegorz Kołodziej z Nocleg.pl. Trend ten potwierdza też Chorwacka Wspólnota Turystyczna. Jej statystyki w programie eVisitor wykazują, że od 1 stycznia do 31 grudnia 2017 roku Chorwację odwiedziło 970 812 Polaków (o 23,25% więcej w stosunku do roku 2016). Tym samym weszliśmy do pierwszej czwórki narodów najliczniej odwiedzających Chorwację.*

Najczęściej jeździmy całą rodziną lub z paczką przyjaciół, bo jak pokazuje raport Nocleg.pl średnio wypoczywamy w grupach pięcioosobowych. Przeciętna cena rezerwacji, dokonanych przez polskich turystów wynosiła 2 826 złotych. Zdecydowanie mniej,  bo średnio 1 918 złotych płacą za wyjazd do Chorwacji mieszkańcy innych środkowoeuropejskich państw.

– Żeby dowiedzieć się skąd ta różnica sięgnęliśmy do danych całej grupy Szallas.hu, do której należy nasza platforma – relacjonuje Grzegorz Kołodziej. – Okazuje się, że na przykład węgierscy turyści, znacznie częściej korzystają z ofert first minute, co pozwala im zmniejszyć wydatki nawet o jedną piątą. Tymczasem Polacy najczęściej rezerwują noclegi w zawyżonych cenach dopiero dzień przed wyjazdem, albo dopiero na miejscu… – wyjaśnia.

To się nie może opłacać,  bo w szczycie sezonu ceny mogą rosnąć ponad 100% z dnia na dzień. Ponadto przy ciągle rosnącym zainteresowaniu kierunkiem wśród innych Europejczyków (wzrost 34% rok do roku w całej grupie Szallas.hu) może być w ogóle trudno znaleźć już na miejscu atrakcyjny nocleg.

 

* Źródło: platforma eVisitor, Chorwacka Wspólnota Turystyczna, na dzień 31.12.2017

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

nocleg.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »