Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Wakacje z dzieckiem – 3 pomysły na kreatywne zabawy

Wakacje z dzieckiem – 3 pomysły na kreatywne zabawy
Zobacz więcej zdjęć »
Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. To okres, kiedy możemy poświęcić naszym pociechom więcej czasu na wspólne zabawy. Warto to wykorzystać. Jak? Przedstawiamy kilka propozycji aktywności, które przyniosą dziecku mnóstwo radości i będą przyjemnością również dla rodzica.

„Dzieci są szczęśliwe, gdy w odkrywaniu nowych rzeczy towarzyszą im rodzice, z tym z kolei często brakuje na to czasu. Latem, podczas urlopów mamy możliwość poświęcenia naszym pociechom więcej uwagi. Wykorzystajmy ten czas, ponieważ wspólne aktywności to wspaniała forma relaksu, a dla nas – dorosłych, także lekcja spontaniczności i umiejętności cieszenia się z małych, z pozoru nieistotnych rzeczy” – mówi Dorota Marianowska, właścicielka marki Baby Day24.

Zabawa 1. Fabryka garderoby

Malować lubi  niemal każde dziecko. Zajęcie to ponadto wspaniale rozwija jego wyobraźnię, kreatywność
i zdolności manualne
. A jeśli zaproponujesz mu malowanie po tkaninach? Fabryka garderoby to rewelacyjny pomysł dla kreatywnych, ciekawych dzieci, lubiących wiedzieć „co i dlaczego”. Zabawa może stać się początkiem niesamowitej przygody z projektowaniem, poznawaniem kolorów, materiałów, tworzeniem czy też rozwijaniem twórczości. Pomalowana przez dziecko czapka, będzie miała niesamowitą wartość, jako część garderoby, którą z dumą założy do przedszkola lub szkoły bądź jako prezent np. dla babci czy sio­stry. Fantastyczne wzory, które dziecko może samo wybrać lub zaprojektować są przeznaczone dla chłopców i dziewczynek. Zabawa polecana jest dla dzieci powyżej 3 roku życia.

 

Zabawa 2. Samodzielne wykonanie mydełek lub świec

Dzieciom nieco starszym z pewnością do gustu przypadnie zabawa polegająca na samodzielnym wykonaniu mydełek lub świec. Jest to aktywność, która będzie tak samo fascynować pięciolatka, jak i dwunastolatka. Rodzice też się przy tym fantastycznie bawią i choć można spokojnie zostawić malucha samego to i tak będziemy chcieli mu towarzyszyć. Zabawę można zaliczyć do tych z rodzaju dydaktycznych, w których dziecko może stworzyć coś od podstaw. Rozwija nie tylko umiejętności manualne pociechy, ale też jego koordynację ręka-oko. Pomoże nabrać wiary we własne możliwości i pewności siebie – produkty od początku do końca wykonują sami. Zestaw samodzielnego przygotowania zawiera pudełko z kostkami bazy glicerynowej – półprzeźroczystej i mlecznej, buteleczki z kolorowymi barwnikami i zapachem. Zabawa polecana jest dla dzieci od 5 roku życia.

Zabawa 3. Mali architekci

A gdyby zaprojektować z dzieckiem jego własny domek marzeń? Baby Day24 daje np. możliwość spełnienia dziecięcych marzeń o stworzeniu czegoś niezwykłego. Drewniane domki projektowane są zgodnie
z życzeniem dzieci i ich rodziców. Sami mogą określić zarówno jego wielkość, jak i wygląd oraz to, czy będą od razu pomalowane, do pomalowania przez dzieci czy np. do malowania kredą, bądź z naszkicowaną kolorowanką.
Mogą być na kółkach, z oświetleniem lub mieć dowolną liczbę pięter. Są skonstruowane tak, aby projekt dziecka zawsze można było wzbogacić o nowe elementy – domówić do niego piętra lub mebelki.

Rodzicom często trudno znaleźć czas na spontaniczne zabawy. Najważniejsze, aby nie podchodzić do tego jak do kolejnego obowiązku i starać się, tak jak dziecko, po prostu cieszyć chwilą.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

5_tka

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 9 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »