Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Wakacje z przedszkolakiem

Nadeszły wakacje. Warto zadbać o to, aby były one dla dzieci nie tylko atrakcyjne, ale i bezpieczne. Praktycznych wskazówek na temat udanych wakacji udzielają eksperci z dwujęzycznych przedszkoli „Tęczowy Ogród”.

Każde dziecko czeka na letni wypoczynek z utęsknieniem. W tym czasie rodzice często stoją przed dylematem, jak uatrakcyjnić maluchowi wakacje.

Podczas planowania rodzinnego wyjazdu należy zadbać nie tylko o atrakcje, ale i bezpieczeństwo dzieci. Niezależnie od tego, gdzie spędzimy nasz urlop - nad morzem czy też na biwaku - warto pamiętać o kilku zasadach. Porad dotyczących udanych wakacji z dzieckiem udzielają Agata Żurowska-Tuchowska, pedagog i właścicielka przedszkoli i szkoły podstawowej „Tęczowy Ogród", oraz Agnieszka Robak, psycholog.

Nad morzem

Jeśli rodzice decydują się na wakacyjny wyjazd nad wodę, powinni dobrze zapoznać się z ofertą miejsca, do którego się kierują. Ważne jest, aby zwrócili uwagę na dostępność kąpielisk strzeżonych oraz zapoznali się z zasadami korzystania z nich. Także słońce, które tak lubimy, może okazać się niebezpieczne dla wrażliwej skóry dziecka.

„Rodzice powinni pamiętać o tym, że dziecko nie może zbyt długo przebywać na słońcu. Najlepiej zaplanować wspólną zabawę na plaży w godzinach przedpołudniowych oraz po godzinie 15" - radzi Agata Żurowska-Tuchowska. - „Należy także zadbać o właściwą pielęgnację skóry dziecka. W tym celu przed wyjściem na plażę należy nałożyć krem z wysokim faktorem".

„Myśląc o wakacjach, rodzice powinni wziąć pod uwagę nie tylko swoje preferencje, ale i oczekiwania dziecka" - dodaje Agnieszka Robak. - „Dzieci zamiast bezczynnego leżenia na plaży wolą aktywne formy wypoczynku, zaś zwiedzanie z chęcią zamienią na wycieczkę do wesołego miasteczka lub zoo".

Na biwaku

Dla wielu dzieci, zwłaszcza chłopców, idealne wakacje kojarzą się z biwakiem na łonie natury. Spanie pod namiotem, biesiada przy ognisku oraz wspólne wędkowanie z tatą to kwintesencja prawdziwej, męskiej przygody. Podczas takiego wyjazdu dziecko poznaje otaczającą przyrodę, uczy się nowych umiejętności oraz staje się bardziej samodzielne.

„W trakcie wspólnych spacerów po lesie możemy uczyć dziecko rozpoznawać ptaki, szukać wraz z nim śladów zwierząt, a także odgadywać rodzaje drzew. Las jest też doskonałym miejscem do wspólnej zabawy - możemy biegać, skakać oraz tworzyć różnego rodzaju tory przeszkód" - podkreśla Agata Żurowska-Tuchowska. - „Zachęcajmy także dziecko do aktywnego uczestnictwa w obozowym życiu i wykonywania prostych czynności".

„Podczas wakacji powinniśmy pamiętać o kształtowaniu samodzielności dziecka. Umiejętność zadbania o siebie - ubrania się, czy zjedzenia - to dla dziecka okazja do odnoszenia dużej ilości małych sukcesów, popartych uśmiechem i pochwałą ze strony rodziców. Maluch zyskuje poczucie sprawstwa i odpowiedzialności za siebie, a to wszystko w aurze zadowolenia i dumy najbliższych" - dodaje Agnieszka Robak.

„Tęczowy Ogród" to cztery niepubliczne dwujęzyczne placówki edukacyjne w Warszawie: trzy przedszkola oraz jedna szkoła podstawowa. Pierwsze przedszkole „Tęczowy Ogród" powstało w 2001 roku, będąc tym samym pierwszym niepublicznym przedszkolem językowym w Warszawie. Przedszkola pracują w oparciu o autorski dwujęzyczny program, którego celem jest stymulowanie harmonijnego i wszechstronnego rozwoju dziecka. Wysoką jakość nauczania potwierdzają zdobyte nagrody - w 2004 oraz w 2009 roku placówki przedszkolne otrzymały międzynarodowy certyfikat European Language Label za innowacyjność w zakresie nauczania języka angielskiego.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »