Kultura, sztuka » Kultura

Wakacyjne kino plenerowe – gdzie wybrać się na seans?

Wakacyjne kino plenerowe – gdzie wybrać się na seans?
Zobacz więcej zdjęć »
Kino kojarzy się nam raczej z oglądaniem filmów w salach kinowych. Jednak w okresie letnim dużą popularnością cieszą się kina plenerowe. W wielu miastach Polski organizowane są wakacyjne projekcie pod gołym niebem, które przyciągają setki osób.

 

Pierwszy pokaz w ramach kina plenerowego miał miejsce 6 czerwca 1933 w Camden, New Jersey. Widzowie zamiast na fotelach lub leżakach, siedzieli wygodnie w swoich samochodach. W kolejnych latach oglądanie filmów na świeżym powietrzu stało się bardzo popularne. Kina typu drive-in zamieniły się w miejsca spotkań towarzyskich, randek i w następnej kolejności miejsca do oglądania filmów. Moda na kina samochodowe dotarła do Polski w 1994 roku. Zainteresowanie pierwszym pokazem było tak duże, że samochody oczekujące na wjazd do kina, zablokowały ulice dojazdowe na warszawskim Żeraniu. 

Obecnie w wielu miastach Polski organizowane są wakacyjne kina plenerowe, które stanowią ciekawą propozycję na spędzenie wolnego czasu ze znajomymi. 

Kino Perła

Seanse odbywają się od 3 czerwca do 28 sierpnia w Warszawie, Wrocławiu, Kielcach, Łodzi, Opolu, Katowicach, Zwierzyńcu i Lublinie. Organizatorzy przygotowali filmy z wielu różnych kategorii – oparte na faktach, komediowe, science-fiction, o tematyce motoryzacyjnej czy tzw. kino nowych horyzontów. Na fanów czekają takie tytuły, jak Mechaniczna pomarańcza, Incepcja, Niezniszczalni, Looper – pętla czasu, 2001: Odyseja kosmiczna, Mordercza opona, Efekt Motyla, Wilk z Wall Street czy Drive. Co ważne, wstęp na każdy seans jest darmowy. Projekcje rozpoczynają się po zachodzie słońca. Pełny repertuar oraz miejsca projekcji można znaleźć pod adresem www.kinoperla.pl

Kino Plenerowe na Wyspie Słodowej

Kino Plenerowe na Wyspie Słodowej we Wrocławiu już od dwóch lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Poprzednie edycje przyciągały kilkusetosobową widownię. Organizatorzy tegorocznej edycji zapraszają w piątki i soboty o godz. 21:30, od 3 czerwca do 1 sierpnia 2016 roku. Repertuar to starannie wyselekcjonowane tytuły, wybrane we współpracy z Kinem Nowe Horyzonty. Wśród wyświetlonych do tej pory filmów znalazły się takie dzieła, jak Wejście smoka!, U Pana Marsa bez zmian, Marzenia, Kosmos, Oh, Boy i Taxi-Teheran. Wstęp na seanse jest darmowy. Aktualny repertuar, aktualizowany co tydzień, jest dostępny na stronie www.facebook.com/WyspaNaWeekend

Filmowa Stolica Lata

Tegoroczna edycja to już 11 wakacyjne spotkanie z mieszkańcami Warszawy. Organizatorzy planują wyświetlenie blisko 200 filmów w ponad 20 różnych lokalizacjach.  Impreza potrwa od 28 czerwca aż do 7 września. Na widzów będą czekały wygodne leżaki oraz darmowa pizza (na niektórych projekcjach). Podczas seansów będzie można obejrzeć między innymi: 300, 7 Psychopatów, Ace Ventura: Zew Natury, Birdmana, Człowieka ze stali, Gran Torino, Idy Marcowe, Lśnienie i Marsjanina. To tylko niewielka część z pełnego repertuaru, który można znaleźć na stronie www.filmowastolica.pl

Własne kino w plenerze

Co w sytuacji, gdy w naszej okolicy nie są organizowane tego typu wydarzenia? Albo repertuar nie trafia w nasze gusta?

Z pomocą znajomych możemy urządzić seans pod gołym niebem w naszym ogrodzie, na działce, w parku lub nawet na kempingu. Wystarczy wyposażyć się w odpowiedni projektor, koce i ulubione filmy. W przypadku mniejszej liczby osób, wystarczający będzie kieszonkowy projektor, którego największą zaletą jest możliwość pracy na zasilaniu bateryjnym. Całonocnego maratonu pod namiotem nim nie urządzimy, ale na jeden pełnometrażowy film wystarczy. Wbudowane głośniki mają dostateczną moc, a w razie potrzeby można podłączyć dodatkowe bezprzewodowe głośniki Bluetooth. Mimo niewielkich rozmiarów samego urządzenia, wyświetlany obraz może mieć przekątną nawet 150 cali. Taki rozmiar ekranu zapewnia prawdziwie kinowe doznania.

Jeżeli grono znajomych, chętnych na wspólny seans okaże się większe, potrzebny będzie sprzęt innego kalibru – projektor z technologią ultra-krótkiego rzutu. Nie wymaga on stosowania specjalnego ekranu, ma wbudowane mocne głośniki i oferuje wyższą jasność wbudowanej lampy, niż miniaturowy model. Wystarczy umieścić go w odległości 44 centymetrów od ściany, aby wyświetlany ekran miał przekątną 100 cali. Jedno urządzenie zapewni świetną rozrywkę na długie wakacyjne wieczory.

Okazuje się, że stworzenie własnego wakacyjnego kina plenerowego nie wymaga dużych przygotowań. Koszt zakupu projektora jest taki sam, jak cena niedużego telewizora, a przyjemność z oglądania filmów nieporównywalnie większa. Ponadto urządzenie zakupione z myślą o kinie plenerowym, możemy z powodzeniem wykorzystywać także po wakacjach.

Autor: X-GEMRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

WĘC PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »