Dom » Wnętrza

Wanna wolnostojąca - ponadczasowa elegancja

Wanna wolnostojąca - ponadczasowa elegancja
Zobacz więcej zdjęć »
Wanna wolnostojąca - ponadczasowa elegancja

Wydawać by się mogło, że wanna wolnostojąca, to chwilowy trend i prędzej czy później zostanie wyparty przez rynek. Okazuje się jednak, że jest ona ponadczasowa. Ten wariant wanien często wykorzystywany jest w nowoczesnych aranżacjach łazienkowych, apartamentowcach
lub hotelach.

Skąd umiłowanie do tego typu rozwiązań? Cofnijmy się do starożytności. W starożytnej Grecji praktykowano kult czystości i do rytuałów kąpielowych używano kamiennych, bogato zdobionych wanien - właśnie tych wolnostojących. Na taką przyjemność mogły sobie pozwolić najwyższe warstwy społeczne. Przez następne tysiąclecia, utrwalało się przekonanie, że to kąpiele w wannie są luksusem oraz zapewniają błogą chwilę tylko dla siebie. Stąd zapewne coraz więcej Klientów decyduje się na takie rozwiązanie do swojego salonu kąpielowego.

Wanna jest kluczowym elementem wyposażenia domowego spa. Nasuwa się pytanie, co to dokładnie jest? Dla każdego, oznaczać to może coś zupełnie innego. Domowe spa, najczęściej utożsamiamy z łazienką. Obecnie jednak coraz więcej projektów łazienek to strefa kąpielowa wydzielona w części sypialnianej. Użytkownik dostaje wtedy element magicznego świata i może skutecznie oderwać się od rzeczywistości. Na coraz szerszą skalę mówi się o przyjemności, która towarzyszy kąpieli.

Zaletą wanny wolnostojącej jest niewątpliwie fakt, że będzie pasowała do łazienek zaprojektowanych w różnych stylach. Stanie się ona centrum niemalże każdego wnętrza. Pomysłów aranżacji wnętrz z wykorzystaniem modeli wolnostojących jest bardzo dużo. Wanny wolnostojące doskonale sprawdzą się w większych pomieszczeniach, w których wyeksponujemy ich wszystkie walory. Ta sama wanna umieszczona bliżej ściany odczaruje także mniejsze pomieszczenia, nadając im wyjątkowego charakteru.

Wanny wolnostojące urzekają swoim stylem. Zastosowanie wanny wolnostojącej w łazience podnosi prestiż tego pomieszczenia, nadając mu niebanalnego charakteru. Nic więc dziwnego, że są chętnie wybierane przez Klientów. Poza niekwestionowanymi walorami estetycznymi, modele tego typu są bardzo wygodne, a także łatwe w utrzymaniu w czystości. Mnogość form i kolorów powoduje, że bez problemu znajdziemy model, który wpisze się w nasze estetyczne preferencje.” – podkreśla Robert Rachowski – Product Manager Sanplast SA.

 

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Arni

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »