Firma » Praca

Warsaw Trade Tower z optymizmem zaczyna drugie półrocze 2017

Warsaw Trade Tower z optymizmem rozpoczyna drugą połową 2017 roku. Nowo podpisana umowa najmu na opiewa na 800 mkw. W transakcji pośredniczyła Colliers International, która reprezentowała właściciela WTT – fundusz Akron Investment Central Eastern Europe II i jego asset manager – firmę Heitman.

Właściciel Warsaw Trade Tower – fundusz Akron Investment Central Eastern Europe II i jego asset manager, firma Heitman – z optymizmem rozpoczęli drugą połowę 2017 roku. Właśnie podpisano umowę najmu na blisko 800 mkw. powierzchni biurowej – jest to pierwsza transakcja w trzecim kwartale br., a piąta od początku roku z łącznym wynikiem na ponad 3,6 tys. mkw. wynajętych w WTT. W poprzednich dwóch kwartałach aż cztery firmy podpisały bądź przedłużyły umowy najmu na ponad 2,8 tys. mkw. To świadczy o stałej popularności prekursora wolskiej dzielnicy biznesowej. W komercjalizacji WTT pośredniczyła firma doradcza Colliers International, która reprezentowała właściciela obiektu.

„Warszawska Wola zmienia się w centrum stołecznego biznesu. Cieszy nas, że mimo powstawania nowych biurowców, najemcy nadal są zainteresowani nieruchomościami takimi jak Warsaw Trade Tower” – mówi Izabela Kapil ─ Vice President Portfolio Management ─ Europe w Heitman i dodaje: „Nasi najemcy cenią sobie wysoki standard budynku, który mimo upływu lat wciąż zachwyca architekturą i rozwiązaniami technicznymi. Doceniają również starania, które dokładamy, by wieżowiec spełniał ich oczekiwania. Przeprowadzona modernizacja obiektu, poprzedzona ankietą wśród osób na co dzień pracujących w budynku, pozwoliła nam umocnić pozycję WTT na warszawskim rynku nieruchomości.”

W latach 2015-2016 wieżowiec Warsaw Trade Tower przeszedł kompleksową modernizację i rebranding, których osią była koncepcja employee-wellbeing. Ich zakres ustalono na podstawie wniosków wyciągniętych z badania ankietowego adresowanego do użytkowników budynku. W wyniku przemian obiekt zyskał szereg udogodnień wyznaczających standardy współczesnych biurowców. Wprowadzono usługę bezpłatnego, ekologicznego car-sharingu dla pracowników, udostępniono wspólną jadalnię oraz salę aktywności, a na 35 piętrze drapacza chmur stworzono przestrzeń eventowo-konferencyjną dostępną przede wszystkim dla najemców obiektu. Wszystko w trosce o komfort pracownika.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:


„Po podpisaniu ostatniej transakcji najmu na 37 piętrze Warsaw Trade Tower osiągnął 90% poziom wynajęcia. Wynik ten jest lepszy niż średnia rynkowa w Warszawie, gdzie średni poziom pustostanów wynosi obecnie 13,9%. W tym momencie mamy jeszcze do zaoferowania dwa najwyższe piętra budynku – 38 i 39, z niepowtarzalnym widokiem na całą Warszawę” – podsumowuje Sebastian Świstak – Senior Associate w Colliers.


Wybudowany pod koniec lat 90. Warsaw Trade Tower był pierwszym nowoczesnym wysokościowcem w Warszawie. Budynek nie tylko stał się symbolem jakości i prestiżu, lecz także wyznaczył kierunek przyszłego rozwoju dzielnicy. Położona na obrzeżach centralnego obszaru biznesu Wola już od kilku lat zmienia swój charakter zmieniając się z zapomnianej przemysłowej dzielnicy we wschodzące zagłębie biurowe. Najemców przyciąga bliskość centrum, która przekłada się na prestiż, oraz rozbudowana infrastruktura komunikacyjna umożliwiająca pracownikom wygodny dojazd. Według szacunków w ciągu najbliższych czterech lat podaż w tym rejonie może przekroczyć nawet 1 milion mkw. Zainteresowanie najemców Wolą, może w przyszłości doprowadzić do włączenia tej prężnie rozwijającej się części miasta do tzw. centralnego obszaru biznesu, który niedawno został rozszerzony. Obecnie granice COB wyznaczają aleje Jana Pawła II i Solidarności oraz ulice Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat i Hoża.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

konkretpr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »