Rozrywka i wypoczynek » Gry

Warszawa z nowym Światowym Rekordem Guinnessa!

Warszawa z nowym Światowym Rekordem Guinnessa!
Zobacz więcej zdjęć »
Plansza do gry Monopoly o powierzchni 405 mkw., którą w niedzielę 6 września można było podziwiać przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie, została oficjalnie uznana za największą na świecie! Poprzedni rekord należał do Holandii, a plansza Monopoly miała wtedy jedynie 225 mkw.

Pół roku przygotowań, wykorzystanie 30 kilogramów farby drukarskiej, produkcja zeskalowanych kostek, domków i hoteli – wszystko po to, by przygotować największą na świecie planszę do gry Monopoly. Zaangażowanie organizatorów nie poszło na marne! Plansza o powierzchni 405 mkw. pobiła dotychczasowy Światowy Rekord Guinnessa w tej kategorii. To wyjątkowy sukces nie tylko dla producenta gry firmy Hasbro, lecz także dla całej Warszawy.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

- Cieszymy się ogromnie, że udało nam się ustanowić nowy rekord świata. Myślę, że na długo zostaniemy liderem w Księdze Rekordów Guinnessa, bo nasza plansza była wyjątkowo okazała i dopracowana w każdym calu – mówi Katarzyna Gębicka z firmy Hasbro.

Próba ustanowienia nowego rekordu na największą planszę do gry Monopoly odbyła się w niedzielę 6 września pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie w ramach festiwalu „Warszawa jest trendy”. Od godziny 12.00 szczęśliwcy, którzy zostali wyłonieni w specjalnym konkursie, mogli zmierzyć się w turnieju Monopoly na ogromnej planszy o wymiarach 20 m x 20 m. Przed rozgrywką finałową o godzinie 16.00 nastąpiło oficjalne mierzenie planszy.

Zgodnie z wymogami Guinnessa pomiaru planszy dokonał profesjonalny geodeta w obecności dwóch niezależnych świadków, którzy zostali wyłonieni spośród osób obecnych na wydarzeniu. Cały proces został oficjalnie zarejestrowany oraz opisany w raportach, potwierdzających rozmiary planszy i jej odpowiednio powiększone elementy, takie jak kostki, domki i hotele.

Wszystkie dokumenty zostały następnie przekazane do Guinnessa, który zweryfikował przesłane materiały. Decyzją organizacji warszawska plansza Monopoly o powierzchni 405 mkw. trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa jako największa plansza na świecie.

Organizatorem wydarzenia była firma Hasbro, producent gry Monopoly. W ten sposób firma nie tylko świętowała 80. urodziny znanej na całym świecie planszówki, lecz także dziękowała Polakom za pomoc w osiągnięciu innego sukcesu. Dzięki 100 tysiącom głosów oddanych przez Polaków w międzynarodowym głosowaniu Warszawa jest bowiem obecna na planszy globalnej edycji gry - „Monopoly Here & Now Edycja 2015”.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Goodflow Public Relations

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »