Motoryzacja » Samochody

Ważne parametry radia samochodowego

Każdy kto boryka się z problemem wyboru radia samochodowego powinien zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów.

Jednym z najważniejszych kryteriów jeżeli chodzi o radia samochodowe to ich moc. Praktycznie wszystkie radia samochodowe na rynku występują w możliwości podłączenia ich do czterech głośników - jest to uniwersalne rozwiązanie. Zmienna jest natomiast ich moc wyrażana w jednostce jaką jest Wat. Do wyboru są trzy moce - 20,40 oraz 50, wszystko zależy czego oczekujemy od radia.

Niestety same preferencje użytkownika to jedno, a drugie samochód, w którym montować będziemy radio. Nie należy wybierać najmocniejszej wersji radia samochodowego, w momencie kiedy moc wyjściowa odtwarzacza jest niska - istnieje wówczas bardzo duże prawdopodobieństwo, że radio spali się podczas użytkowania. Oczywiście na rynku można znaleźć również modele, w których będzie możliwość dodatkowego podłączenia basu czy wzmacniaczy - to jednak nietypowe rozwiązanie wybierane przez niewielu użytkowników.

Bardzo istotną funkcją jest obecnie system RDS, który posiada tuner radiowy. Jest to o tyle przydatne, że podczas jazdy nie musimy szukać częstotliwości, aby posłuchać muzyki - radio samo, automatycznie włączy częstotliwość, która akurat będzie w dobrym zasięgu. Dobrze jeżeli radia samochodowe posiadają USB dzięki temu wygodnie wpinamy przenośny dysk i podczas jazdy możemy cieszyć się ulubioną muzyką, a kiedy wychodzimy z samochodu możemy zabrać ją ze sobą. Istnieje wiele parametrów jeżeli chodzi o radia samochodowe, które każdy użytkownik będzie rozważał indywidualnie. Radia samochodowe znajdziesz na nokaut.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

sanduciorbas

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 8 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »