Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Wczasy w Kraniewie

Kraniewo to niewielka i niezwykle urokliwa miejscowość zlokalizowana na wybrzeżu Morza Czarnego w Bułgarii. Położona jest w zacisznej zatoce pomiędzy Złotymi Piaskami a Albeną stanowi idealne miejsce na rodzinny wypoczynek.

Kraniewo w niczym nie przypomina zatłoczonych, hałaśliwych i stosunkowo drogich kurortów, takich jak np. Słoneczny Brzeg na południu. Jego ogromnym atutem są stosunkowo niskie ceny za zakwaterowanie, zwłaszcza w porównaniu do sąsiednich kurortów. Wiele ośrodków proponuje wynajem apartamentów, jak np. apartamenty Walentyna, gdzie skupiono się na zagwarantowaniu bardzo wysokiego standardu zarówno samego wyposażenia, jak i dodatkowych usług. Ośrodki oferują place zabaw, baseny, boiska i ogrody.

W Kraniewie znajduje się mnóstwo knajpek, restauracji i sklepów, które wabią specjałami kuchni bułgarskiej. Tworzą niezapomniany klimat całej okolicy. Jest tutaj również niewielki bazar i apteka. Miasteczko oferuje mnóstwo atrakcji, ale największą jest niewątpliwie morze i plaża w Kraniewie . W pobliżu można zwiedzić ruiny starych twierdz - Kranea i Gerania oraz rezerwat przyrody „Baltata", w odległości zaledwie 20km znajduje się Warna, letnia stolica Bułgarii, gdzie znajdują się liczne zabytki i atrakcje. Warto zobaczyć także Kamienny Las nieopodal Warny, stanowiący niezwykłą ciekawostkę przyrodniczą.

Z centrum Kraniewa odchodzą autobusy do Warny, Złotych Piasków i Bałcziku. W oddalonych o kilka kilometrów Złotych Piaskach znaleźć można wspaniały Park Wodny „Aquapolis". Natomiast nieopodal Bałcziku znajdują się dwa profesjonalne pola golfowe.

Kraniewo, mimo że należy do spokojniejszych kurortów czarnomorskich Bułgarii, zapewni wypoczynek na najwyższym poziomie, liczne atrakcje i zdecydowanie niższe ceny, niż Słoneczny Brzeg czy Złote Piaski.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

babaczek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »