Firma » Bankowość

Wdrożenie platformy Comarch Asset Management w Grupie PZU

Wdrożenie platformy Comarch Asset Management w Grupie PZU
Zobacz więcej zdjęć »
Wdrożenie jest jednym z elementów optymalizacji procesów obsługowo-księgowych, realizowanej w zakresie ewidencji i wyceny lokat spółek Grupy PZU.

Wdrożenie jest jednym z elementów optymalizacji procesów obsługowo-księgowych, realizowanej w zakresie ewidencji i wyceny lokat spółek Grupy PZU.

- Wdrożenie Comarch Asset Management było podyktowane potrzebą konsolidacji rozwiązań informatycznych poprzez zastąpienie dwóch systemów finansowo-księgowych, funkcjonujących niezależnie w różnych spółkach Grupy PZU. Miał je zastąpić jeden zintegrowany system do wyceny lokat, w którym ewidencjonowane byłyby zdarzenia gospodarcze związane z działalnością lokacyjną - podkreśla Katarzyna Łubkowska, Dyrektor Biura Rachunkowości w Grupie PZU.

- Wybór platformy Comarch Asset Management i jej wdrożenie w największej grupie bankowo-ubezpieczeniowej w Europie Środkowo-Wschodniej jest dla nas bardzo dużym wyróżnieniem i mocnym potwierdzeniem naszych kompetencji w dostarczaniu systemów IT dedykowanych rynkom finansowym - mówi Przemysław Drzymała, Dyrektor Sprzedaży Globalnej w Comarch.

Comarch Asset Management jest wielomodułową platformą przeznaczoną dla towarzystw funduszy inwestycyjnych i emerytalnych, firm zarządzających aktywami oraz towarzystw ubezpieczeniowych. Rozwiązanie wspiera procesy zarządzania aktywami, wyceny i księgowości funduszy, pomiaru ryzyka i efektywności portfeli oraz raportowania regulacyjnego. Zaletą platformy jest zapewnienie zgodności z wymogami instytucji nadzorczych oraz szerokie możliwości integracji i konfiguracji w odpowiedzi na zmieniające się otoczenie biznesowe i uwarunkowania prawne.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Marek Wiśniewski

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »