Motoryzacja » Samochody

Webasto na Caravan Salon 2015: Większy komfort podróżowania z nowymi hybrydowymi rozwiązaniami

Webasto na Caravan Salon 2015: Większy komfort podróżowania z nowymi hybrydowymi rozwiązaniami
Zobacz więcej zdjęć »
Podczas Caravan Salon 2015, największych na świecie targów dla kamperów i przyczep kempingowych, które właśnie trwają w Dusseldorfie, Webasto prezentuje szeroką gamę produktów. Głównymi atrakcjami na stoisku są nowe hybrydowe systemy grzewcze.

Webasto prezentuje także ulepszony kompaktowy agregat powietrzny Air Top 2000 STC, który charakteryzuje się wysoką efektywnością i cichą pracą. Urządzenie jest dostępne w oryginalnym wyposażeniu kamperów lub jako wyposażenie dodatkowe montowane w celu podniesienia komfortu podróżowania. Goście targów, którzy będą zainteresowani zakupem agregatów powietrznych lub podgrzewaczy wodnych Webasto, otrzymają atrakcyjne oferty z wysokimi rabatami.

Minimalne wymagania dotyczące miejsca w samochodzie kempingowym

W europejskich modelach kamperów, agregat powietrzny Air Top Evo 40/55 można połączyć nie tylko z bojlerem gazowym Whale Rapid Heal, ale również nowym modelem ogrzewania Expanse. Niewielki, 8-litrowy bojler zużywa mało gazu, przy czym jest bardzo wydajny. Osiąga moc do 1,4 kW, co pozwala mu na szybkie nagrzanie wody do temperatury 70°C. Dzięki temu, zaraz po powrocie z wycieczki w niesprzyjających warunkach pogodowych możemy wziąć ciepły, przyjemny prysznic.

Ograniczenia przestrzenne w kamperach i przyczepach kempingowych - coś, z czego pojazdy rekreacyjne są dobrze znane – dzięki rozwiązaniom hybrydowym Webasto, zostały zredukowane do minimum. Dodatkową przestrzeń w pojeździe kempingowym zyskujemy wyniku zamontowania agregatu powietrznego oraz kotła gazowego pod podłogą. Ponadto, ze względu na to, że agregat współpracuje ze zbiornikiem oleju napędowego pojazdu, zużycie gazu spada nawet o 80%. W konsekwencji znacznie mniejsza butla gazowa, wystarczy na zaspokojenie naszych potrzeb.

Nowy model ogrzewania  gazowego Expanse uzupełnia sprawdzoną gamę agregatów powietrznych i bojlerów Webasto. W wersji hybrydowej 5, agregat powietrzny Webasto Air Top Evo 40 o mocy grzewczej 4 kW, może zostać połączony z bojlerem Whale Rapid Heat o mocy 1,25 kW lub nowym modelem Expanse o mocy 1.4 kW. Wersja hybrydowa 7 wykorzystuje mocniejszy agregat - Webasto Air Top Evo 55 o mocy grzewczej 5,5 kW oraz ogrzewanie gazowe Whale Rapid Heat. Bojler Whale dostępny jest również z dodatkową 230 V grzałką elektryczną o przepustowości 0,75 kW lub 1,5 kW.

Nowy agregat powietrza z cichą pompą paliwa

Podczas targów w Düsseldorfie, Webasto prezentuje również nowy produkt o nazwie Air Top 2000 STC. Niewielki agregat powietrza o mocy 2 kW, pracuje z cichą pompą paliwa, która stanowi oryginalny element wyposażenia kamperów. Model Air Top 2000 STC jest sterowany za pomocą nowego cyfrowego zegarka MultiControl. Umożliwia on wygodną regulację funkcji, takich jak ogrzewanie i wentylacja oraz programowanie i aktywacja 21 różnych czasów. Oferuje także dodatkowe funkcje ekologiczne i zwiększające efektywność. MultiControl może być również używany z modelem Air Top Evo 40/55.

Agregaty powietrza Webasto można w prosty sposób zamontować na zewnątrz, wewnątrz lub pod podłogą. Modele Air Top w wersjach o mocy grzewczej 2 kW, 4 kW lub 5.5 kW, przeznaczone są do szybkiego i ekonomicznego ogrzewania wnętrza pojazdu. Precyzyjny odczyt temperatury zewnętrznej oraz inteligentne dostosowywanie mocy grzewczej i obrotów wentylatora do warunków atmosferycznych, czyli np. faktu rozrzedzenia powietrza wynikającego z wysokości do 2200 n.p.m., przyczyniają się do optymalnej pracy agregatów przy możliwie najniższym zużyciu energii.

Równomierne chłodzenie wnętrza z BlueCool

Inną ciekawą propozycją Webasto, która jest prezentowana na targach Caravan Salon jest  klimatyzator BlueCool 40. Urządzenie zapewnia równomierny rozkład temperatury, dzięki temu gwarantuje najwyższy poziom komfortu cieplnego nie tylko w kabinie kierowcy, ale także w pozostałej części pojazdu. Dysponując wydajnością chłodzenia do 4 kW, dostarcza dokładnie tyle mocy chłodniczej, ile w danej chwili potrzebujemy.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ConTrust
http://contrust.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »