Technologie » Komputery

Według BitDefendera Conficker znika z krajobrazu zagrożeń w 2011

Styczniowe studium wykazuje kluczowe zmiany w czołówce głównych zagrożeń. BitDefender®, wielokrotnie nagradzany dostawca innowacyjnych rozwiązań bezpieczeństwa,zauważa, że występowanie Confickera znacząco spadło w styczniu 2011.

Globalny raport Top Ten BitDefendera, określający dziesiątkę najbardziej popularnych zagrożeń, pokazuje, że Win32.Worm.Downadup.Gen, znany jako Conficker, spadł z pierwszej pozycji na trzecie miejsce. Co warto zaznaczyć, szkodnik ten całkowicie zniknął z regionalnej listy Top Ten w Wielkiej Brytanii.
Catalin Cosoi, szef laboratorium badawczego BitDefendera komentuje:
“Conficker ze swoimi wariantami był jednym z najbardziej rozwiniętych zagrożeń ostatnich lat. Różnorodność szkód, jakie mógł wywołać, rozciągała się od wykorzystywania słabych haseł po blokowanie dostępu do stron związanych z bezpieczeństwem.
Jednakże, jak się wydaje, stopniowe odchodzenia od systemu Windows XP w połączeniu z większą świadomością wśród użytkowników oznacza, że nie jest już tak powszechny jak wcześniej. Oczywiście, ludzie powinni nadal zachowywać czujność i w pełni zabezpieczać swoje komputery, aby uniknąć infekcji.”
Miejsce zrobione przez Confickera zostało częściowo wypełnione nowym szkodnikiem - Trojan.Crack.I. Ten na pozór niegroźny keygen instaluje trojana, który zbiera różnorakie szczegóły dotyczące innych aplikacji w zaatakowanym komputerze, a także uruchamia backdoora umożliwiającego zdalny dostęp do zainfekowanego systemu. Jego pojawienie się na drugim miejscu to wskazówka, że panorama światowego oprogramowania dotknięta jest piractwem komputerowym i wynikającymi z tej praktyki zagrożeniami.
Każdy, kogo dotyczy problem Confickera, może pobrać darmowy program usuwający szkodnika:
http://www.bdtools.net/how-to-remove-downadup.php
***
O BitDefender®
BitDefender jest twórcą jednej z najszybciej i najefektywniej rozwijających się linii
uznawanego na świecie oprogramowania bezpieczeństwa. Od czasu powstania w 2001 roku, BitDefender nieustannie podnosi poziom i ustanawia nowe standardy ochrony proaktywnej, stając się innowatorem branży zabezpieczeń przed złośliwym
oprogramowaniem. Każdego dnia BitDefender chroni dziesiątki milionów użytkowników domowych i korporacyjnych na całym świecie – dając im spokój ducha dzięki świadomości bezpieczeństwa ich cyfrowych doświadczeń. Rozwiązania BitDefender rozpowszechniane są poprzez globalną sieć partnerów i dystrybutorów z ponad stu krajów. Więcej informacji na temat BitDefendera i jego produktów można szukać na stronach internetowych poświęconych rozwiązaniom bezpieczeństwa. Dodatkowo, na stronie www.malwarecity.com
BitDefender przedstawia kulisy i najbardziej aktualne informacje dotyczące zagrożeń bezpieczeństwa, pozwalając użytkownikom śledzić codzienną walkę ze złośliwym oprogramowaniem.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Marken Systemy Antywirusowe
http://www.marken.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »