Rozrywka i wypoczynek » Hobby

Weekend Szachowy w Zielonych Arkadach

Weekend Szachowy w Zielonych Arkadach
Zobacz więcej zdjęć »
W dniach 10 i 11 maja Zielone Arkady zapraszają na Weekend Szachowy, podczas którego szachiści będą mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności.

W przestrzeni zaaranżowanej jako wielka szachownica, przy stolikach turniejowych w rozgrywkach uczestniczyć będzie nawet 120 zawodników jednocześnie.  Partnerem turnieju jest Kujawsko-Pomorski Związek Szachowy.

Miłośnicy jednej z najbardziej popularnych oraz jednej z najbardziej wymagających gier świata będą mieli okazję nie tylko obserwować zmagania, ale również osobiście spróbować swych sił podczas Weekendu Szachowego w Zielonych Arkadach. Fascynaci „królewskiej gry” mogą zmierzyć się w wyjątkowych zawodach, które zostaną przeprowadzone w następujących kategoriach: Junior (10.05, godz. 16.00) – w systemie szwajcarskim, w 5 grupach wiekowych na dystansie 7 rund, gdzie tempo gry to 10 minut dla każdego zawodnika, Open (10.05, godz. 10.00) gdzie tempo gry to 12 minut na partię dla zawodnika oraz w najbardziej emocjonującej kategorii Blitz (10.05, godz. 16.00), czyli szachów błyskawicznych, gdzie podczas partii każdy z graczy będzie miał do dyspozycji do 5 minut na rozegranie pojedynku. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymają atrakcyjne nagrody, a na najmłodszych uczestników turnieju czekają upominki.

Dodatkowo podczas turnieju będzie można zagrać w Mega Szachy oraz wziąć udział w konkursach i odpowiedzieć na zagadki szachowe.

Zgłoszenia należy przesyłać za pomocą formularza znajdującego na stronie www.chessmanager.com najpóźniej do 9 maja Regulamin turnieju szachowego dostępny jest na www.kpzszach.pl oraz www.chessmanager.com.

 

Harmonogram Weekendu Szachowego:

10 maja Turnieje Juniorów od godziny 16.00

(potwierdzenie i przyjmowanie zgłoszeń 15.00-15.45)

Turniej zostanie rozegrany systemem szwajcarskim w grupach wiekowych na dystansie 7 rund. Tempo gry 10 minut na rozegranie partii dla każdego zawodnika. Obowiązują przepisy gry FIDE. Klasyfikacja dziewcząt i chłopców oddzielna.

GRUPY TURNIEJOWE:

·         do 8 roku życia

·         9-10 lat

·         11-12 lat

·         13-14 lat

·         15-16 lat

 

11 maja Turniej Open od godziny 10.00

(potwierdzenie i przyjmowanie zgłoszeń 9.00-9.45)

Turniej zostanie rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Tempo gry 12’+3” na rozegranie partii dla każdego zawodnika. Obowiązują przepisy gry FIDE. Klasyfikacja open i kobiet.

 

11 maja Turniej Blitza od godziny 16.00

(potwierdzenie i przyjmowanie zgłoszeń 15.00-15.45)

Turniej zostanie rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund.

Tempo gry to 3’+2” na rozegranie partii dla każdego zawodnika.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PRinspiration

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »