Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Weekend w plenerze – jak spakować się na krótką wycieczkę za miasto?

Weekend w plenerze – jak spakować się na krótką wycieczkę za miasto?
Zobacz więcej zdjęć »
Przygoda, przygoda, każdej chwili szkoda... – zwłaszcza na żmudne i skomplikowane pakowanie. Dlatego podczas przygotowywania krótkiego weekendowego wypadu za miasto warto korzystać z pomocy praktycznych i sprawdzonych akcesoriów, które ułatwią komfortowy wypoczynek oraz smakowanie uroków życia.

Pakując bagaże na jedno- lub dwudniową wycieczkę, dążymy z reguły do tego, aby ich rozmiary i waga były niewielkie i nie utrudniały zbytnio transportu podczas całej podróży. Dlatego dobrym pomysłem jest skoncentrowanie bagaży w jak najmniejszej liczbie walizek lub plecaków, wykonanych z lekkich i wytrzymałych materiałów.

Lista niezbędnych rzeczy, które zabieramy na krótką wycieczkę nie powinna być zbyt długa. Niezależnie jednak od celu i charakteru podróży znajdują się na niej zwykle portfel, dokumenty, zażywane lekarstwa i kosmetyki. Te ostatnie warto umieścić w torebkach strunowych, dzięki którym przedmioty łatwo dopasują się do wolnej przestrzeni w torbie lub plecaku, jednocześnie pozostając w jednym opakowaniu. Dodatkowo, szczelne zamknięcie zapobiegnie wylaniu się z torebki płynów w razie ewentualnego otwarcia lub uszkodzenia znajdujących się w nim pojemników.

W sezonie letnim szczególnie chętnie spędzamy wolny czas na świeżym powietrzu, również podczas posiłków. Piknik w otoczeniu pięknych okoliczności przyrody często jest więc obowiązkowym punktem weekendowej wycieczki. Tradycyjny wiklinowy kosz zmienia się wtedy w prawdziwy róg obfitości, pełen ulubionych frykasów. Aby bezpiecznie i wygodnie je przetransportować, warto zaopatrzyć się w praktyczne opakowania, takie jak lekkie, rozkładane silikonowe pojemniki dostępne w ofercie marki Jan Niezbędny.

W piknikowym koszu, oprócz smakołyków, powinny znaleźć się też lekkie talerzyki, kubki i sztućce, a także obrus oraz serwetki. Warto również pamiętać o nasączanych ściereczkach antybakteryjnych, które mogą służyć np. do szybkiego, efektywnego przetarci grilla. Nie zajmując wiele miejsca, często okazują się bardzo przydatne w trakcie całej podróży, zwłaszcza gdy nie mamy możliwość skorzystania z dostępu do czystej, bieżącej wody.  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

maciej@royalbrand.pl

Komentarze (1)

  • avatar
    ~Tata 2015-07-23 16:36:38

    my na pewno weźmiemy ze sobą lornetki by w pełni obserwować i podziwiać przyrodę. Już zakupiłem lornetkę dla młodego myślę, że teka mu wystarczy http://www.sztucer.pl/i2567_lornetka_comet_8x40_dpsi.html w końcu to jeszcze dziecko ;-)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »