Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Weekend z bezpłatną mammografią na parkingu Portu Łódź

Weekend z bezpłatną mammografią na parkingu Portu Łódź
Zobacz więcej zdjęć »
8 i 9 listopada w godzinach 10.00 - 17.00 na parkingu Portu Łódź pojawi się mammobus, w którym panie w wieku 50-69 lat będą mogły poddać się bezpłatnej kontroli piersi. Dla kobiet nieobjętych programem nieodpłatnej profilaktyki, organizatorzy przewidzieli możliwość poddania się płatnemu testowi.

Rak piersi w Polsce jest główną przyczyną śmierci kobiet po 35. roku życia. Jak podają eksperci, wykrycie guza o średnicy nieprzekraczającej 1 cm daje 95% szanse na całkowite wyleczenie. W profilaktyce i wczesnym wykryciu choroby pomagają samobadanie i regularna kontrola mammograficzna, wykonywana bezpłatnie u kobiet
w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie korzystały z takiego badania.

 

Panie, które weekend 8-9 listopada planują spędzić w Porcie Łódź, będą mogły skorzystać z nieodpłatnych testów wykonywanych w mammobusie znajdującym się na parkingu Portu Łódź, umawianych po uprzednim zarejestrowaniu się na wizytę pod numerami telefonów:  42 254 64 10 lub 517 544 004. Dodatkową możliwość poddania się badaniom przewidziano dla kobiet, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy przechodziły podobną kontrolę i przekroczyły 69 lub mają mniej niż 50 lat. Będą one mogły zgłosić się bez skierowania na mammografię, której koszt wynosi 60 zł.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Maria Szwed

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »