Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

WEŹ ZDROWIE W SWOJE RĘCE

Średnio ponad 3 miesiące oczekiwania na gwarantowane świadczenie zdrowotne, niski dostęp do nowoczesnych terapii, kolejki do lekarzy – to główne powody niskiej oceny polskiej służby zdrowia na tle państw europejskich. Według Europejskiego Konsumenckiego Indeksu Zdrowia zajmujemy 6. miejsce od końca.

„Już ponad 2 miliony Polaków korzysta z prywatnej opieki zdrowotnej.  Przeznaczamy na nią rocznie ponad 40 mld PLN. Z jednej strony przestała to być gałęź przeznaczona tylko dla osób zamożnych, z drugiej strony w dalszym ciągu prywatna opieka medyczna jest poza zasięgiem finansowym wielu potrzebujących. Nadzieją na obniżenie kosztów jest szybko rozwijający się segment ubezpieczeń zdrowotnych, który stał się naturalną konkurencją dla dominujących w Polsce usług abonamentowych” – mówi Maciej Kuczwalski, ekspert multiagencji CUK Ubezpieczenia.

Rozwiązaniem często stosowanym na Zachodzie a jeszcze nie spopularyzowanym w Polsce, jest ubezpieczenie zdrowotne realizowana na zasadzie współpłatności. W takim modelu ubezpieczenia mamy do czynienia ze stałą miesięczną opłatą oraz dodatkową płatnością w momencie realizacji określonego świadczenia zdrowotnego, czyli np. wizyty u lekarza. – „Model współpłatności pozwala na znaczne obniżenie kosztów stałej opłaty miesięcznej i dotarcie z suplementarnym ubezpieczeniem zdrowotnym do większego grona osób. Dodatkowo ubezpieczenie zdrowotne w modelu współpłatności eliminuje jeden z największych minusów abonamentów, czyli ograniczenie możliwości leczenia do placówek medycznych jednej marki” – tłumaczy Maciej Kuczwalski.

Realizowane w ramach Krajowego Programu Zdrowotnego we współpracy z TU Zdrowie ubezpieczenie zdrowotne w modelu współpłacenia, umożliwia ubezpieczonemu skorzystanie ze świadczeń zdrowotnych w ramach sieci ubezpieczyciela, a także poza nią. – „Przede wszystkim naszym celem jest nieograniczony dostęp do placówek medycznych dla każdego ubezpieczonego i elastyczne dostosowanie kosztów do częstotliwości korzystania ze świadczeń. Można swobodnie korzystać z tych znajdujących się w sieci Krajowego Programu Zdrowotnego, ale jeśli znajdziemy inną placówkę wystarczy przekazać nam fakturę i będziemy refundować część kosztów” – tłumaczy Rafał Warmbier, prezes zarządu Twoje Zdrowie Ubezpieczenia S.A.  Z kolei ograniczenie kosztów ubezpieczenia umożliwia model współfinansowania na zasadach stałej niskiej opłaty miesięcznej oraz dodatkowych opłat za świadczenia medyczne. Jeśli ubezpieczony zdecyduje się na ubezpieczenie, będzie musiał opłacić miesięczną składkę  wynoszącą 49 PLN, a za wizytę u lekarza specjalisty zapłaci już tylko 19,90 PLN. – „Tym sposobem gwarantujemy dostęp do profesjonalnej opieki medycznej, na terenie całego kraju, bez względu na to czy jesteśmy na urlopie, delegacji czy w pracy i bez względu na to jakie placówki medyczne mamy w pobliżu” – mówi Rafał Warmbier, prezes zarządu Twoje Zdrowie Ubezpieczenia S.A. 

Z raportu Polskiej Izby Ubezpieczeń „Jak ubezpieczenia zmieniają Polskę i Polaków” wynika również jak dużą wartość dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne stanowią dla pracodawców. Odpowiedni dostęp do opieki medycznej może zmniejszyć zwolnienia chorobowe pracowników o blisko 70%. Z kolei koszty związane z nieobecnością pracowników w związku z chorobą szacowane są na ok. 30 tys. PLN na jednego pracownika rocznie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

UnicornMedia

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »