Technologie » Komputery

Wideokonferencje z Logitech MeetUp

Szacuje się, że na świecie do organizacji wirtualnych konferencji wykorzystuje się od 30 do 50 milionów małych pomieszczeń biurowych. W takich miejscach przeprowadzenie wideokonferencji jest utrudnione. Teraz dzięki MeetUp – zaawansowanej kamerze konferencyjnej Logitech, wszystko się zmieniło.

Nie ma nic bardziej irytującego niż wideo spotkanie, podczas którego nie widać wszystkich uczestników, a co gorsze, tłoczą się oni wokół laptopa. Ktoś coś mówi, a druga strona wyłącznie słyszy wypowiedź, a nie widzi postaci wypowiadającej dane słowa. MeetUp rozwiązuje ten problem, oddając w ręce użytkowników obiektyw szerokokątny, który pozwala na pracę w zakresie 120-stopniowego pola/kąta widzenia (z możliwością rozszerzenia obszaru o dodatkowe 25 stopni w poziomie). To, że widzimy człowieka, to jedno, ale w tym momencie pojawia się również pytanie, jak wyraźnie. W kamerze zainstalowano czujnik o bardzo wysokiej rozdzielczości UltraHD 4K oraz obiektyw firmy Logitech, które zapewniają wyjątkowo ostry obraz.

Pozwól się usłyszeć

Zarówno ostrość obrazu, widoczność, jak i bardzo dobry dźwięk są istotne, chyba że ma być to… wideokonferencja w formie niemego kina. Trudno sobie to wyobrazić, niemniej nikt nikomu nie broni przesyłania w czasie rzeczywistym tylko sygnału wideo i zastąpienia audio wiadomościami tekstowymi. Jeśli wolicie jednak nie eksperymentować w ten sposób, to 3 zintegrowane mikrofony i głośnik z możliwością strojenia dostosowane do akustyki małych sal, pozwalają wam na swobodne prowadzenie rozmowy. Zasięg dźwięku to 4,2 m, ale jeżeli i to będzie za mało, to w ofercie Logitech znajdą się mikrofony rozszerzające.

Instalacja bez tajemnic

To będzie krótki akapit. Wiecie dlaczego? Ponieważ mowa o podłączeniu zestawu MeetUp. Najlepiej przedstawić to w formie etapów. Wchodzimy do niewielkiego pomieszczenia, w którym odbędzie się wideokonferencja i podłączamy rzeczoną kamerę do portu USB. Działa. Teraz możecie użyć dowolnej aplikacji do obsługi wideokonferencji. Logitech MeetUp można obsługiwać z poziomu tabletu lub smartfona, w ten sam sposób jak za pośrednictwem pilota. Posłuży temu darmowa aplikacja ConferenceCam Soft Remote kompatybilna z systemami Android oraz iOS.

Skrojone pod niewielkie pomieszczenie

Tak, MeetUp powstał z myślą o prowadzeniu wideokonferencji w niewielkich pomieszczeniach konferencyjnych, obejmujących udział 8 osób. Po podłączeniu do kamery mikrofonu rozszerzającego, możliwe jest prowadzenie wideokonferencji dla nawet więcej niż wspomnianej ósemki. Kamera oferuje doskonałą rozdzielczość, balans kolorów i poziom szczegółowości w ciasnych miejscach. Dzięki dołączonemu wieszakowi ściennemu i kompaktowej konstrukcji minimalizuje ilość kabli. Aspekt wizualny to kwestia gustu, a o tym się podobno nie dyskutuje. Nie dyskutujmy więc, bo zestaw wygląda bardzo estetycznie i nowocześnie.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Jeśli nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o… Wideokonferencje redukują koszty wyjazdowych spotkań biznesowych, czyli ograniczają opłaty za podróże, hotele, wyżywienie. To także oszczędność czasu zawiązanego z podróżami oraz szybką możliwością reakcji, a więc przyśpieszeniem procesu decyzyjnego.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Wiktor Woźniakowski

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 1 dzień:
BEZPŁATNE ZAJĘCIA PRÓBNE W ATMOSFERZE MULTISPORT W WARSZAWIE
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »