Dom » Budownictwo

Widoczne postępy na budowach w Poznaniu

Widoczne postępy na budowach w Poznaniu
Zobacz więcej zdjęć »
Wiosna przyniosła kolejne wiadomości o postępach na budowach w Poznaniu, jak i na jego przedmieściach. Wśród wszystkich inwestycji, można zauważyć, że w granicach miasta powstaje więcej mieszkań, a w powiecie – domów.

Tegoroczna wiosna sprzyja budowlańcom. Poznańscy deweloperzy konsekwentnie rozwijają swoje osiedla, a kolejne mieszkania do odbioru będą jeszcze w tym roku. Spółka Agrobex realizuje jednocześnie kilka inwestycji mieszkaniowych. Na terenie Poznania, w dzielnicy Rataje powstaje projekt Nowe Żegrze, który będzie się składać z 4 kameralnych budynków wielorodzinnych. W trakcie realizacji są budynki A i D, w sumie 78 mieszkań o powierzchni od 35,11 do 56,73 m. kw. Natomiast na Winogradach trwa budowa IV etapu inwestycji Wilczak 20. Na zaawansowanym etapie prac jest budynek B ze 125 mieszkaniami. Z kolei w podpoznańskim Zalasewie postępuje budowa projektu Radosna III. W realizacji jest budynek A2.1 i A3 ze 123 mieszkaniami o powierzchni od 30,10 do 62,83 m.kw. W trakcie rozbudowy jest również osiedle Słoneczne w Szamotułach. Do końca II kwartału 2019 roku Agrobex przewiduje zakończenie realizacji budynku nr 2. Powstanie 36 mieszkań o metrażach od 33,4 do 54,4 m.kw.

Więcej domów na przedmieściach

W aglomeracji poznańskiej coraz więcej inwestycji powstaje na obrzeżach, np. w gminach Dopiewo i Komorniki. Uwzględniając saldo migracji, są to bardzo popularne gminy w całej Polsce. W ostatnich latach deweloper Linea konsekwentnie rozwija osiedle Leśna Polana w Dopiewcu, właśnie w gminie Dopiewo. – Na osiedlu budujemy ok. 100 lokali rożnego typu, z czego większość stanowią domy w zabudowie szeregowej „Forma” , ale są także mieszkania w zabudowie wielorodzinnej, na przykład „Villa” czy „Logo” – mówi Adam Wędrychowicz z firmy Linea. Także przy zachodniej stronie przedmieść, na południe od Dopiewca, powstanie osiedle domów. W Rodzinnych Komornikach, w I etapie będzie gotowych 48 „szeregowców”. Inwestycja już wystartowała. Nastąpiło wylanie fundamentów, a aktualnie są stawiane ściany parteru w pierwszych domach.

Z kolei w gminie Kórnik w Błażejewku rozrasta się Rodzinny Zakątek dewelopera KM Building. W bezpośrednim otoczeniu jest utwardzana droga gminna, prowadząca do osiedla. – Ponadto, na drugiej inwestycji, Osiedlu Słonecznym w Brodowie obok Środy Wielkopolskiej, kończymy I etap, a w nim 13 szeregowców. Ta część osiedla będzie oddawana sukcesywnie w III i IV kwartale tego roku – informuje Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building.

Mieszkania także w Poznaniu

Kolejne osiedla budowane są w Poznaniu. Przy ulicy Jasielskiej trwa kontynuacja inwestycji Reduta Nowe Podolany. W czerwcu zostanie ukończony budynek nr 6. – Obecnie trwają prace wykończeniowe na klatkach schodowych, zamontowano drzwi do mieszkań, zaawansowany jest też stan prac nad elewacją – podkreśla Agata Nowaczyk, specjalistka z poznańskiego biura sprzedaży Ekonbud-Fadom. W sąsiedztwie stoi już budynek nr 7, którego termin zakończenia zaplanowano na grudzień bieżącego roku. Tutaj trwają prace nad piątą kondygnacją.

W zachodniej stronie Poznania powstaje IV etap osiedla Nowe Ogrody, przy ul. Meissnera 2. Obecnie budowlańcy przygotowują halę garażową. – Nasza inwestycja zaplanowana jest długofalowo, a koniec IV etapu przewidujemy na I kwartał 2019. Zainteresowanie nią zawdzięczamy między innymi dogodnej lokalizacji, między Laskiem Marcelińskim a Jeziorem Rusałka. Stąd mamy w planach już kolejne etapy – zaznacza Marlena Zapalska, prezes spółki Proxin Ogrody. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

MilenaPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »