Rozrywka » Przyroda
Więcej materiałów z recyklingu w opakowaniach Nestlé
Do 2025 r. butelki, zakrętki słoików, puszki, tacki na produkty mięsne i folia termokurczliwa wykorzystywana do ich produkcji, a nawet warstwa PET w laminatach opakowań wytwarzanych przez Nestlé będzie zawierać przynajmniej od 25% do 50% materiałów pochodzących z recyklingu. Jest to jedno z działań podejmowanych przez firmę zgodnych z zobowiązaniem Nestlé z kwietnia 2018 r. Zmierza ono do tego, by w 2025 r. 100% wykorzystywanych przez firmę opakowań nadawało się do recyklingu lub ponownego użytku.
Jestem dumny, że podejmujemy już pierwsze kroki, aby osiągnąć nasz cel dotyczący opakowań. Wspieramy unijną Strategię dla Tworzyw Sztucznych. Podzielamy wizję, aby żadne plastikowe opakowania nie trafiały już do środowiska naturalnego. Można to osiągnąć dzięki ponownemu wykorzystaniu opakowań, dobrej infrastrukturze recyklingowej oraz zwiększonemu wykorzystaniu materiałów pochodzących z recyklingu. – powiedział Marco Settembri, Prezes Nestlé na Region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, który osobiście przekazał deklarację firmy Komisji Europejskiej.
Nadesłał:
KDreher
|
Jak zmieniły się polskie wnętrza przez ostatnie dziesięciolecia? 30 lat projektowania wygody z PEKA
Mit termosu i oddychania ścian
Zyxel Networks wprowadza na rynek trzy modele AP. Pomogą MSP zdobyć rynek rozwiązań zewnętrznych
Nowość! Okno Schüco LivIng w wersji panoramicznej
Aluprof umacnia swoją obecność na rynku francuskim
Komentarze (0)