Rozrywka i wypoczynek » Sport

Więcej światła dla biegaczy

Więcej światła dla biegaczy
Zobacz więcej zdjęć »
Debiutują latarki czołowe z nowej linii oświetlenia Mactronic. Urządzenia są dedykowane osobom ceniącym aktywność na świeżym powietrzu, w tym biegaczom.

Lampki, których oficjalną premierę zaplanowano na drugą połowę sierpnia 2015 roku, to sześć modeli o różnych parametrach i przeznaczeniu. W ofercie znalazły się więc kompaktowe czołówki średniej mocy oraz bardziej rozbudowane latarki dla wymagających użytkowników. Sprzęt jest dedykowany wielbicielom wszelkich form aktywności, w tym biegaczom.

- Latarka czołowa jest wygodna i pozwala na bezpieczny trening po zmroku. Nowe modele powinny przypaść do gustu zarówno osobom biegającym po mieście, jak i poza terenem zabudowanym – mówi Cyprian Lemiech, ekspert ds. oświetlenia przenośnego w firmie Mactronic.

Wybór dla każdego

Najbardziej kompaktowa lampka nowej linii – Photon – to 90 lumenów mocy głównego źródła światła, regulacja kąta świecenia w 180 stopniach, zaledwie 54 gramy wagi (z baterią) oraz bardzo designerski wygląd. Lampka jest zasilana jedną baterią AA 1.5V. To doskonały wybór dla wielbicieli wieczornych treningów. Czołówka jest dedykowana wszystkim biegaczom, niezależnie od stopnia zaawansowania
i doświadczenia.

Równie ciekawie przedstawia się rodzina Nippo, czyli trzy modele czołówek różnej mocy – 180, 190 i 330 lumenów. Skąd taki podział? – Nippo to bardzo stylowe i funkcjonalne lampki. W zależności od potrzeb postanowiliśmy umożliwić sportowcom wybranie najbardziej odpowiadającego im modelu – tłumaczy Cyprian Lemiech. Czołówki w wariancie 330 i 190 lumenów ważą 69 gram i są zasilane akumulatorem ładowanym przez USB. Nippo 1.8 o mocy 180 lumenów to 76 gram wagi oraz zasilanie trzema bateriami AA.

Dwie ostatnie propozycje przypadną do gustu amatorom biegów ekstremalnych i ultramaratonów. Pierwsza, czyli Camo, to 300 lumenów zamkniętych w solidnej, utrzymanej w militarnej stylistyce, obudowie. Lampkę wyróżnia bardzo wygodna funkcja focus (regulacja skupienia światła), możliwość odpięcia kabla zasobnika bateryjnego, dodatkowe tylne diody oraz nawet 6 dni bezustannej pracy w trybie światła ciągłego. Sprzęt waży 198 gram. Jest wodo- i wstrząsoodporny.

Najmocniejsza czołówka serii to Phantom. 500 lumenów wystarczy, by bezpiecznie biegać po górach i lesie. W jednej obudowie zamknięto tutaj soczewki światła rozproszonego i skupionego (które można szybko przełączać), a całość (z bateriami) waży 255 gramów. Lampka, zasilana czterema bateriami AA, posiada zasobnik na baterie oraz system automatycznego oszczędzania baterii. Jak wszystkie modele nowej linii jest odporna na wstrząsy i wodę.

Innowacje dla komfortu

W nowych lampkach zastosowano kilka innowacyjnych rozwiązań. Wszystkie (oprócz Camo) posiadają system ADS, czyli możliwość regulacji natężenia światła przez przytrzymanie przycisku włącznika. Czołówki wyposażono również w dodatkowe diody LED Nichia. Ich zadaniem jest świecenie ciepłym światłem małej mocy. To rozwiązanie idealne, gdy zachodzi potrzeba wykonania drobnej czynności lub spojrzenia na mapę, do czego główne źródło światła może być za mocne. Modele Nippo oraz Photon posiadają też pamięć ostatniego trybu pracy i blokadę włącznika.

- Warto zwrócić uwagę na niebanalny design lampek i pasków. Sprzęt projektowaliśmy nie tylko z myślą o osobach ceniących jakość i funkcjonalność, ale też tych, którzy dbają o styl i w każdej sytuacji chcą wyglądać dobrze – dodaje Cyprian Lemiech.

Nowe lampki spełniają amerykańskie normy techniczne ANSI. Wszystkie oferują kilka trybów świecenia oraz regulację kąta nachylenia głowic. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PREXPERT

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »