Firma » Praca

Wielkanoc w prezencie od pracodawcy

Według danych GUS w 2018 roku ceny detaliczne żywności w Polsce wzrosły średnio o 2-3,5 proc. Ekonomiści szacują, że w tym roku trend ten utrzyma się na podobnym poziomie, dlatego to doskonały moment dla firm, by wręczyć pracownikom który będzie realnym wsparciem domowego budżetu.

Udane święta w prezencie od firmy

Dla wielu firm zbliżające się święta to idealny czas, aby zadbać o potrzeby pracownika, a przy okazji także jego kieszeń, tak aby jak najmniej odczuł on ciężar wielkanocnych wydatków. Z badania „Drogowskaz Motywacyjny 2018" przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown na zlecenie Sodexo Benefits and Rewards Services wynika, że prawie połowa firm w Polsce (48 proc.) wręcza zatrudnionym podarunki z okazji świąt Wielkiej Nocy, co oznacza, że w praktyce niemal 8 milionów pracowników może spodziewać się w tym roku wielkanocnej niespodzianki od swojego szefa. Dobrym rozwiązaniem, które pozwoli na świąteczne oszczędności, może okazać się prezent w postaci karty podarunkowej. Dzięki niej zapłacimy nie tylko za zakupy spożywcze, ale także upominki dla bliskich. 

Promocje w sklepach, radość w domu

Każda rodzina ma własne preferencje zakupowe i zwyczaje żywieniowe, od których ostatecznie będą zależały świąteczne wydatki. Co nie zmienia faktu, że kilkusetzłotowy ekstra wydatek związany z przygotowaniem świąt stanowi ważną pozycję (lub poważny uszczerbek) w domowym budżecie. Nic dziwnego, że niemal wszyscy aktywni zawodowo Polacy (aż 90 proc.) szukają w tym okresie wszelkiego rodzaju promocji czy zniżek i w miarę możliwości chętnie z nich korzystają - tak wynika z badania „Szef pomaga zajączkowi", zrealizowanego przez SW Research na zlecenie Sodexo.

Nasze doświadczenia pokazują, że do pracowników przed świętami, oprócz drobnych prezentów rzeczowych, trafią karty podarunkowe zasilane średnio na kwotę około 200 złotych. Warto pamiętać, że poza samą wartością nominalną karty, jej użytkownicy otrzymają także dostęp do wielu atrakcyjnych zniżek i promocji oferowanych przez partnerów Sodexo - zaczynając od tańszych zakupów w popularnych sieciach detalicznych, a kończąc na możliwościach skorzystania z niższych cen za przejazdy autobusowe oferowane przez Flixbus czy tańszego tankowania na stacjach Circle K - powiedziała Małgorzata Kroh, Dyrektor Marketingu i Rozwoju w Sodexo Benefits and Rewards Services.

Wielkanoc to znakomita okazja do integracji i wzmocnienia relacji w zespole podczas wspólnego świątecznego spotkania. Oprócz kolorowych pisanek, baranków czy lukrowanych babek, bez wątpienia sympatycznym elementem będą firmowe prezenty, które sprawią, że wielkanocne koszyki i stoły pracowników staną się bogatsze, a oni sami bardziej zmotywowani do pracy po powrocie ze świątecznego urlopu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Marzena Jaworska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »