Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Wielkanocna gra w Koneserze. „Drużyna Zajączka” pomysłem na rodzinną zabawę

Wielkanocna gra w Koneserze. „Drużyna Zajączka” pomysłem na rodzinną zabawę
Zobacz więcej zdjęć »
Centrum Praskie Koneser przygotowało rodzinną grę „Drużyna Zajączka – w poszukiwaniu pisanek”. Bezpłatna gra, nawiązująca do wielkanocnej tradycji szukania kolorowych jajek, dostępna jest od 16 do 30 marca na terenie położonego na warszawskiej Pradze-Północ placu Konesera.

W niektórych regionach Polski – na Śląsku, w Wielkopolsce i na Kaszubach – dużą popularnością cieszy się pochodzący z Zachodu wielkanocny zwyczaj poszukiwania pisanek schowanych przez zająca. Zgodnie z tradycją, jajka, a niekiedy również słodkości, ukrywa się w domu bądź ogrodzie, a następnie organizuje się dzieciom zabawę polegającą na odnalezieniu skrytek. Podobną atrakcję w tym roku przygotowało Centrum Praskie Koneser – „Drużyna Zajączka – w poszukiwaniu pisanek”.

Udział w wydarzeniu „Drużyna Zajączka – w poszukiwaniu pisanek” jest bardzo prosty. Wystarczy odebrać specjalny gadżet – lupę, w Centrum Praskim Koneser (sklep Mamaiti w Pasażu Konesera), być wyposażonym w czytnik kodów QR (np. smartfon) i już można szukać wirtualnych jajek. Rozwiązując kolejne łamigłówki, uzyskuje się informacje dotyczące położenia kolejnych, zagubionych pisanek. Na zwycięzców czekają nagrody-niespodzianki.

Co istotne, gra rozgrywana jest w otwartej przestrzeni placu Konesera, w aktualnie obowiązującym reżimie sanitarnym. Zabawa jest bezpłatna, ale można wziąć w niej udział tylko raz. „Drużyna Zajączka – w poszukiwaniu pisanek” odbywa się od 16 do 30 marca (od poniedziałku do soboty, w godz. 11-19). Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.wielkanocwkoneserze.pl

***

Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej i zakupowej. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: Bombaj Masala, Ferment Praski, frankie’s, ORZO, Koneser Grill, Bar Hotel Moxy, ¾ Koneser Bar, Syreni Śpiew, a także unikatowe sklepy i polskie marki, niedostępne w galeriach handlowych, tworzone przez rodzimych producentów, jak Mydlarnia Cztery Szpaki, Świece Zapachowe Domkove.pl czy Mamaiti.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

p.artymowski@cecpolska.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »