Kultura, sztuka » Kultura

Wielkanocne inspiracje dla Podbeskidzia

Wielkanocne inspiracje dla Podbeskidzia
Zobacz więcej zdjęć »
Tradycyjne smaki, produkty regionalne i możliwość wsparcia dwóch bielskich inicjatyw – tak zapowiada się czas świątecznych przygotowań, który startuje w czwartek 10 marca w Galerii Sfera

Coraz bardziej czuć atmosferę zbliżających się świąt, dlatego tradycyjnie mieszkańców Podbeskidzia chcemy zaprosić na Kiermasz Świąteczny – mówi Monika Magner, dyrektor Galerii Sfera. –W tym roku przez pierwsze cztery dni urozmaicamy go jarmarkiem tradycyjnym, z którego będzie można zabrać do swoich domów regionalne smaki z różnych części Polski. Na jarmarku będzie można kupić np. świeże oscypki, górskie sery i pieczywo regionalne.  Nie zabraknie także przypraw z całego świata oraz  chałw i różnych słodkości. Nowością będzie także specjalne stoisko z narzędziami z czekolady. Znajdą się tam m.in. śrubki, klucze, podkowy i żelazka.  Na smakowitą podróż po naszym kraju zapraszamy od 10 do 13 marca. Ręcznie zdobione obrusy, koce, drewniane zabawki i ręcznie robione przytulanki – to tylko niektóre z niespodzianek, jakie czekają na gości Sfery od 11 do 26 marca podczas Kiermaszu Wielkanocnego Galerii Sfera. Podczas akcji nie zabraknie także wystawców z naszego regionu. Z Sułkowic przyjedzie ze swoimi przysmakami i produktami z miodu firma „Łysoń”. Będzie to zdecydowanie najsłodsze stoisko podczas całej akcji.

Z myślą o bliźnich

Od piątku 18 do niedzieli 20 marca ze swoimi stoiskami pojawią się dwie bielskie inicjatywy społeczne. Pierwszą z nich jest „Centrum” Środowiskowy Dom Samopomocy, który będzie zbierał fundusze na swoją działalność. Podczas prezentacji będzie można zobaczyć niezwykłe wyroby ceramiczne, lalki, świece, przedmioty  z filcu, szkła i drewna, a także drobiazgi z motywami wielkanocnymi. Nasza prezentacja łączy w sobie dwa aspekty wyjaśnia Katarzyna Pachla ze Środowiskowego Domu Samopomocy „Centrum” w Bielsku-Białej. Pierwszy to prezentacja efektów prac naszych podopiecznych, którzy przygotowywali je z ogromnym zaangażowaniem w ostatnich tygodniach. Drugi to też okazja do pokazania naszej działalności mieszkańcom Podbeskidzia i zachęcenia ich do włączenia się, poprzez wpłatę darowizny, we wsparcie osób z niepełnosprawnością intelektualną z naszej okolicy, dla których bardzo często sztuka jest niezwykłą terapią, jakiej doświadczają.  Z kolei na stoisku Fundacji „Budrysek” będzie można kupić ręcznie robione koty, m.in. z porcelany i moheru. Pieniądze uzyskane w ten sposób pomogą organizacji w  opiece nad porzuconymi zwierzętami z Podbeskidzia.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

a.piwek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »