Społeczeństwo » Społeczeństwo

Wielkanocne zające dla małych pacjentów

Wielkanocne zające dla małych pacjentów
Zobacz więcej zdjęć »
Dzięki akcji „zając” zorganizowanej przez Fundację "O Zdrowie Dziecka" około 420 małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie doświadczyło wyjątkowych chwil radości. Dzieci nie tylko otrzymały świąteczne upominki, lecz także poczuły się otoczone zainteresowaniem i troską.

Święta Wielkanocne niosą ze sobą obietnicę nowego życia, nadziei i odrodzenia. Jednak dla dzieci spędzających ten czas w szpitalu ta obietnica często miesza się z trudnościami, jakie niesie ze sobą choroba. Aby choć odrobinę umilić małym pacjentom święta w szpitalu Fundacja Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie „O Zdrowie Dziecka” zorganizowała dla nich w tym roku akcję „zając”.

2 kwietnia 30 wolontariuszy – pracowników krakowskich firm: CISCO i Kimberly-Clark oraz studentów Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, wyruszyło szpitalnymi korytarzami, by z okazji świąt Wielkanocnych wręczyć dzieciom drobne podarunki. Wolontariusze przebrani za wielkanocne zające odwiedzili każde hospitalizowane w szpitalu dziecko, by złożyć mu życzenia, wręczyć wielkanocną naklejkę dzielnego pacjenta oraz maskotkę pluszowego zająca.

- Nasza Fundacja „O Zdrowie Dziecka” od 32 lat wspiera Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie. Naszym priorytetem są zakupy sprzętu medycznego, ale w swoich działaniach nie zapominamy również o atrakcjach dla pacjentów szpitala – mówi Bartłomiej Pawlak z zarządu Fundacji.  Organizujemy dla dzieci świąteczne akcje z okazji mikołajek, Wielkanocy, czy obchody Dnia Dziecka. Dwa razy w miesiącu zapraszamy dzieci do szpitalnego kina na seanse filmowe, a średnio dziesięć razy w miesiącu wspólnie z hospitalizowanymi solenizantami obchodzimy ich urodziny. 

W akcję „zając” zaangażowało się 30 wolontariuszy, którzy podzieleni na grupy odwiedzili małych pacjentów we wszystkich oddziałach szpitala.  Każda z grup dotarła z wielkanocnym podarunkiem do około 40 dzieci… Ale zadaniem wolontariuszy było nie tylko rozdanie prezentów, ale przede wszystkim niesienie uśmiechu i dawanie poczucia wsparcia w trudnym czasie choroby. Każdej grupie wolontariuszy w wypełnieniu tego zadania pomagały nauczycielki z Zespołu Szkół Specjalnych nr 3 w Krakowie, które pełniły role przewodników i w razie potrzeby służyły rada i pomocą w czasie spotkań z dziećmi.

- Już samo nasze wejście w strojach zająca robiło wrażenie i wywoływało uśmiech na twarzach dzieci! Jestem pewna, że nasza wizyta dała im odrobinę radości, ale przede wszystkim była świadectwem, że mocno kibicujemy im w drodze powrotu do zdrowia…. Ze wzruszeniem obserwowałam również reakcje rodziców dzieci – ich emocje, wdzięczność…– mówi Ania, jedna z wolontariuszek akcji „zając”.

Zorganizowanie akcji „zając” przez Fundację było możliwe dzięki stałemu wsparciu, jakie organizacja otrzymuje od swoich darczyńców i wolontariuszy. – Dziękujemy wszystkim, którzy przekazują nam darowizny i odpisy 1,5% podatku oraz poświęcają swój czas na pomoc małym pacjentom – dodaje Bartłomiej Pawlak. Nasza Fundacja jest wspólnym dziełem wielu ludzi dobrych serc - to dzięki nim możemy pomagać szpitalowi i jego małym pacjentom. Oczywiście wciąż mamy nadzieję, że grono osób wspierających naszą działalność wciąż będzie się poszerzać – dlatego zwłaszcza teraz, w okresie rozliczeń skarbowych przypominamy o możliwości przekazania nam 1,5% podatku, nasz numer KRS to: 0000 123 750.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Fundacja USDK "O ZDROWIE DZIECKA"

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »