Technologie » Internet

Wielkanocny DOOH w szczytnym celu

Wielkanocny DOOH w szczytnym celu
Zobacz więcej zdjęć »
Święta to czas refleksji, odpoczynku od pracy, spotkań z najbliższymi, a także… najlepszy okres na kampanie DOOH.

Według badań przeprowadzonych przez CBOS - 70% Polaków deklaruje - że Wielkanoc to przede wszystkim święto rodzinne. Dla wielu z nas jest to moment, w którym skupiamy się na rzeczach naprawdę dla nas ważnych. Fakt ten wykorzystują nie tylko reklamodawcy ale także różne organizacje, które w tym wyjątkowym czasie pragną promować szczytne idee i postawy. Jedną z takich inicjatyw jest zorganizowana w zeszłym roku akcja #EasterSoWhite, która była kolejną już częścią cyklu #SoWhiteProject.   

Kampania #EsaterSoWhite miała za zadanie zwrócić uwagę na zbyt rzadko pojawiąjący się wizerunek społeczności BAME w reklamie i marketingu. W tym celu wykorzystała zbliżające się święta do ukazania różnych kultur i promowania tolerancji wśród społeczeństwa.

Inicjatywa #EsaterSoWhite polegała na przeprowadzeniu sesji zdjęciowej, w której wzięły udział członkowie wywodzący się z różnych społeczności. Zdjęcia przedstawiały szczęśliwą grupę ludzi w świątecznych nastrojach. Kampania zwróciła uwagę na różnice występujące w zwyczajach dotyczących obchodzenia świąt Wielkanocnych. Oprócz pokazania tradycji malowania jajek i zwyczaju “zajączka” w kampanii przedstawiono obrazy przywołujące także tradycje wielkanocne innych kultur.

 

Inspiracją do zrealizowania pomysłu na przedświąteczną kampanię była opowieść jednej z założycielek organizacji - Selmy, dla której zwyczaje wielkanocne panujące w Wielkiej Brytanii były dotąd nieznane. Opowiedziała ona o karaibskich tradycjach świątecznych, do których zalicza spotkanie się z rodziną i przyjaciółmi, gdzie w gronie najbliższych rozkoszuje się smakiem bułeczki z serem oraz smażoną rybą.

Fotografie wykonane w czasie sesji, oznaczone hashtagiem #SoWhiteProject można było zobaczyć w okresie świąt Wielkiej Nocy na cyfrowych ekranach OOH na terenie całej Wielkiej Brytanii, w tym m.in. w centrach handlowych Westfield, Cinema Foyers, obok Dworców Kolejowych i przy głównych ulicach. 

Zdjęcia #EasterSOwhite zostały udostępnione również na największej platformie fotografii internetowej na świecie - Getty Images - z możliwością darmowego pobierania  i wykorzystania ich w swoich działaniach marketingowych i reklamowych. Dzięki popularności portalu Getty, akcja #EasterSOwhite odniosła wielki sukces.

#SoWhiteProject jest jedną z pierwszych inicjatyw, która zwróciła uwagę na problem związany z niewystarczającą prezentacją wizerunku społeczności BAME w reklamie i marketingu. Jak mówi dyrektor generalny firmy Primesight - Naren Patel - reklama zewnętrzna to medium budujące świadomość, docierające aż do 98% populacji Wielkiej Brytanii w ciągu jednego tygodnia. Przeprowadzona kampania jest wstępem do rozmów w całym kraju na temat wizerunku brytyjskiego zróżnicowanego narodu w mediach.

Diana Polska - Marketing & PR Manager w MyLED, odpowiedzialna m.in. za public relations, budowanie komunikacji marketingowej firmy oraz kreowanie kampanii na nośnikach DOOH, dostosowanych do potrzeb klientów. Pasjonuje się innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi wykorzystywanymi w cyfrowej reklamie OOH oraz tworzeniem pozytywnego wizerunku marki.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KnowledgeHub Fund

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »