Rozrywka i wypoczynek » Gry

Wielkanocny labirynt atrakcji w Silesia City Center

Wielkanocny labirynt atrakcji w Silesia City Center
Zobacz więcej zdjęć »
Gdzie mieszka Zając Wielkanocny i jakie skarby schował w swej kryjówce? Dowiedzieć się tego będzie można odwiedzając Silesię City Center w dniach 1-12 kwietnia. Największe centrum handlowe na Śląsku organizuje w tym czasie wielkanocne zabawy dla najmłodszych.

W planach: szmaragdowy labirynt, poszukiwanie czekoladowych jajek i gry zręcznościowe.

Zwyczaj wizyt Zająca Wielkanocnego przywędrował do Polski z Niemiec na początku XX wieku. Początkowo, w ukrywaniu prezentów dla dzieci w domach i ogrodach przodowali Ślązacy i Pomorzanie. Ten pomysł szybko jednak rozprzestrzenił się na inne części kraju. Zajączek zwykle przychodził do najmłodszych w wielkanocny poranek, choć w południowo-zachodniej Wielkopolsce pojawiał się on już w Wielki Czwartek. W tym roku zaś, w Silesia City Center będzie obecny przez prawie dwa tygodnie.

W dniach 1-12 kwietnia, na Placu Śląskim stanie ogromny labirynt zbudowany z thuj szmaragdowych, wokół którego odbywać się będą gry i zabawy związane z Wielkanocą. Od poniedziałku do piątku w godzinach 15:00 – 19:00 oraz w weekendy od 12:00 do 19:00 najmłodsi będą mogli wcielić się w poszukiwaczy skarbów na tropie czekoladowych jajek. Dzieciom pomagać będzie Zając Wielkanocny, który pochował w swoim labiryncie pełno słodkości. W trakcie poszukiwań na najmłodszych czekać będą także różne wyzwania zręcznościowe, m.in. łowienie gumowych kaczuszek, rzut marchewką oraz mini krokiet z wielkanocnymi zwierzątkami. Dodatkowo, w weekendy zaplanowaliśmy również stoisko z malowaniem buziek oraz zabawy muzyczno-taneczne – mówi Magdalena Gibney, dyrektor Silesia City Center.

Czas, który najmłodsi poświęcą na poszukiwanie wielkanocnych słodkości, ich rodzice i wszyscy dorośli będą mogli wykorzystać, by wziąć udział w szczytnej akcji i przedświątecznie wspomóc dzieci z biedniejszych rodzin. W ramach wielkanocnych atrakcji wspólnie ze Stowarzyszeniem Dom Aniołów Stróżów organizujemy akcję charytatywną pod nazwą Szmaragdowy Las. Każdy będzie miał okazję kupić thuje, z których zbudowany jest roślinny labirynt dla dzieci. Są to niezwykłe drzewka, zostały bowiem wyhodowane specjalnie na tę okazję. To niepowtarzalna okazja, by nie tylko zrobić dobry uczynek, ale też zabrać do domu część wielkanocnej scenografii, w której bawiły się nasze dzieci – dodaje dyrektor SCC. Thuje szmaragdowe można rezerwować wpłacając pieniądze na konto bankowe Stowarzyszenia Dom Aniołów Stróżów. Właściciele drzewek zostaną poinformowani o terminie ich odbioru.

Wstęp i udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Sugerowana darowizna, ustalona przez Stowarzyszenie, za jedno drzewko to minimum 35zł. Wpłat można dokonywać na poniższe konto:

ING Bank Śląski 36 1050 1214 10000 0022 4957 0207

Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów

ul. Andrzeja 12a, 40-061 Katowice, KRS: 0000009221

Tytuł przelewu: Imię i nazwisko lub nazwa firmy/kontakt + liczba zasponsorowanych drzewek.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PRinspiration

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »