Kultura, sztuka » Kultura

WIELKIE KOLĘDOWANIE Z TEATREM KTO W BONARCE

WIELKIE KOLĘDOWANIE Z TEATREM KTO W BONARCE
Zobacz więcej zdjęć »
Zamiast amerykańskich piosenek, tradycyjne kolędowanie. Aktorzy z teatru KTO zaśpiewają w Bonarce najpopularniejsze polskie kolędy. Orszak kolędników będzie można usłyszeć w centrum między 14 a 22 grudnia, w piątki i soboty.

Od bardzo dawna grupy przebranych kolędników w okresie świątecznym przemierzały polskie wsie i miasta, śpiewając i grając na instrumentach. Ich wizyta była niecierpliwie wyczekiwana przez każdego gospodarza, ponieważ miała wprowadzić pomyślność i radość do zapukanych drzwi.

W Bonarce w związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia tradycja kolędowania odżyje z podwójną mocą. W ciągu 2 najbliższych weekendów pasaże centrum zamienią się w ulicę Kolędniczą, na której artyści z teatru ulicznego KTO będą śpiewać najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Zgodnie ze zwyczajem kolędnicy będą przebrani w tradycyjne stroje. Zobaczymy zatem aniołów, króla, hetmana, pastuszka czy nawet diabła.

W centrum usłyszymy tak popularne utwory, jak: Przybieżeli do Betlejem i Cicha noc. Nie zabraknie również regionalnego kolorytu w postaci kolęd rodem prosto Małopolski i Krakowa. Każdy krakus bez trudu rozpozna charakterystyczną linię melodyjną Rozkwitła się lilia, Powstań Dawidzie czy Słuchaj Gospodarzu.

- Wspólne kolędowanie zbliża do siebie ludzi i wprowadza niepowtarzalną atmosferę, która niesie ze sobą mnóstwo pozytywnych emocji m.in. radość, poczucie wspólnoty i jedności. Idea ulicy Kolędniczej jest również ukłonem w stronę polskiej tradycji. Być może dzięki naszej inicjatywnie najmłodsi z naszych klientów po raz pierwszy zobaczą kolędników przebranych w tradycyjne stroje - mówi Katarzyna Kasprzak, Marketing Manager Bonarki.

Kolędników będzie można posłuchać w Bonarce w piątki (14 i 21 grudnia) od godz. 17:00 do 19:00 oraz w soboty (15 i 22 grudnia) - od godz. 15:00 do 17:00. Ostatniego dnia kolędowania przy placu z fontanną odbędzie się muzyczny happening z udziałem kilkudziesięciu artystów, podczas którego wszyscy klienci zostaną zaproszeni do wspólnej zabawy.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Lyrmed

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »