Firma » Biura

Wielofunkcyjne urządzenie dla małej firmy

Po co kupować cztery urządzenia skoro można zastąpić je jednym. Jak wybrać sprzęt, żeby zaoszczędzić miejsce w biurze i pieniądze?

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Wybór urządzanie wielofunkcyjnemu może przysporzyć wiele problemu. Co prawda coraz więcej dokumentów trzymamy w wersji zdigitalizowanej, ale wciąż  niezbędnym sprzętem w każdej firmie jest urządzenie wielofunkcyjne. Skaner, drukarka i kopiarka stanowią postawę wyposażenia biura, czasem przydaje się również faks. 
 
Jeszcze kilka lat temu urządzenie wielofunkcyjne było zbyt drogie, żeby trafić do mniejszych firm. Obecnie sprzęt jest ogólnodostępny i niemalże w każdym biurze stoi przynajmniej jedno takie urządzenie. Jedynym jego minusem jest fakt, że pracownicy, chcąc skorzystać z ksera, muszą czekać, aż kolega skończy skanować, dlatego w większych firmach jedno urządzenie zdecydowanie nie wystarcza.  
Obecnie na polskim rynku dostępne są sprzęty takich producentów, jak Brother, Oki, Xerox czy Canon, oferujący urządzenia laserowe i atramentowe. Te pierwsze są nieco droższe, ale wymagają mniejszych nakładów w utrzymaniu i dłużej służą nawet przy intensywnym korzystaniu. Z kolei kombajny atramentowe można kupić po niższej cenie, ale eksploatacja jest kosztowniejsza.
 
Warto również się zastanowić, czy potrzebujemy drukarki kolorowej. Nie każde biuro wymaga druku innego niż czarno-biały, a kupując prostszy sprzęt, możemy łatwo zaoszczędzić sporą kwotę, gdyż jak wiadomo, druk kolorowy wiąże się nie tylko z koniecznością kupienia odpowiedniej drukarki, ale również z dodatkowymi materiałami eksploatacyjnymi. Jeśli biuro pracuje tylko na dokumentach tekstowych, drukarka kolorowa nie będzie potrzebna. 
 
Najważniejszym parametrem urządzenia wielofunkcyjnego dla firmy będzie szybkość druku i wysoka wydajność tonera przy niskich kosztach eksploatacyjnych. Jeśli zależy nam na jakości zeskanowanych dokumentów, będziemy potrzebowali sprzęt o rozdzielczości minimum 300 DPI dla dokumentów i 600 DPI dla zdjęć. 

Kolejną bardzo ważną opcją sprzętu wielofunkcyjnego jest wbudowane Wi-Fi. W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie ciągnięcie kabla do jednego komputera i ograniczenia przy korzystaniu ze sprzętu przez pozostałych pracowników biura. Równie ważna jest opcja podłączenia Pendrive’a bezpośrednio do sprzętu. 
 
Trudno wyobrazić sobie sprawnie funkcjonującą firmę bez tak podstawowego sprzętu, jak urządzenie wielofunkcyjne, ale koniecznie przy jego zakupie należy kierować się parametrami, na które zwróciliśmy uwagę.  
 
Bogaty wybór urządzeń wielofukcyjnych znajdziecie na stronie www.xeromania.pl Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Alepos

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »