Technologie » Internet

WiFi dla pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka.

WiFi dla pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka.

26 marca 2018 roku Dyrekcja Centrum Zdrowia Dziecka wraz z firmą StarNet Telecom dokona oficjalnego uruchomienia nowoczesnej instalacji, opartej o najwyższej klasy urządzenia WiFi, pozwalającej na zapewnienie bezpłatnej, nieograniczonej łączności z siecią Internet (Wifi) małym pacjentom oraz ich rodzicom przebywającym w Centrum Zdrowia Dziecka.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Z tej okazji dla wszystkich dzieci przebywających w CZD zorganizowanych zostało wiele atrakcji m.in. zabawy z udziałem bajkowych animatorów, występy taneczne i muzyczne, odwiedziny pacjentów na oddziałach i wręczenie im upominków.

Jest to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ w obecnych cyfrowych czasach, w których ludzie komunikują się w dużej mierze przez Internet, dostęp do niego w szpitalach jest bardzo ważny. Nadal wiele placówek medycznych w Polsce nie zapewnia pacjentom i ich rodzinom możliwości korzystania z bezpłatnego, nieograniczonego dostępu do Internetu. Również Centrum Zdrowia Dziecka do tej pory nie posiadało takiego udogodnienia. Teraz, ten jeden z najbardziej renomowanych szpitali specjalistycznych w Polsce będzie mógł zaoferować swoim pacjentom nie tylko doskonałą opiekę, ale również dodatkowy komfort w komunikacji, nauce, rozrywce i pracy.

- Chcieliśmy zdążyć z uruchomieniem Internetu przed Wielkanocą, żeby mali pacjenci, którzy zostają na święta w szpitalu mogli bez przeszkód kontaktować się z rodzinami - mówi Piotr Dąbroś, Przezes Zarządu StarNet Telecom- firmy będącej fundatorem instalacji oraz systemu WiFi.

Budynki należące do Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” zostały wyposażone w nowoczesną instalację opartą na rozwiązaniach renomowanych firm oraz najwyższej klasy urządzenia WiFi, które posiadają wszelkie certyfikaty wymagane przez placówki medyczne - nie zakłócają pracy uradzeń medycznych.

Budowa sieci WiFi wymagała położenia dedykowanego okablowania łączącego wszystkie urządzenia, tj. anteny WiFi z przełącznikami oraz wybudowania niezbędnych połączeń światłowodowych pomiędzy wszystkimi obiektami gdzie zainstalowany został system WiFi.

W prace instalacyjne całego systemu oraz późniejsze testy zaangażowanych było na stałe kilkunastu specjalistów StarNet Telecom, którzy realizowali prace zgodnie z wcześniej sporządzonymi projektami technicznymi.

 

- Pobyt dziecka w szpitalu to stres zarówno dla dziecka, jak również dla rodziców, dlatego staramy się zapewnić naszym małym pacjentom różnego rodzaju animacje i eventy, aby odwrócić ich uwagę od badań i zabiegów.  Jesteśmy wdzięczni firmie StarNet Telecom za uruchomienie Wifi dla pacjentów w naszym Instytucie, niewątpliwie dostęp do internetu uprzyjemni dzieciom i rodzicom czas wolny, ale również ułatwi kontakt z bliskimi - podsumowuje Katarzyna Gardzińska, rzecznik Instytutu "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka".

 

 

O StarNet Telecom:

 

StarNet Telecom Sp. z o.o. działa w branży telekomunikacyjnej od 2001 roku, świadcząc nowoczesne usługi telekomunikacyjne w blisko 200 nieruchomościach biurowych i handlowych na terenie całej Polski.

Jako właściciel i projektant jednej z największych sieci światłowodowych w Warszawie, spółka oferuje różnorodne, kompleksowe rozwiązania telekomunikacyjne dla klientów biznesowych, zarówno w zakresie świadczenia usług, jak i budowy a następnie zarządzania infrastrukturą teletechniczną.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w obsłudze nieruchomości, indywidualnemu podejściu do każdego klienta i zespołowi ekspertów dbających o najwyższy poziom świadczonych usług, StarNet Telecom zalicza się do grona liderów polskiego rynku  telekomunikacyjnego w zakresie kompleksowej obsługi obiektów komercyjnych i handlowych.

 

O Centrum Zdrowia Dziecka:

 

Instytut „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” (IPCZD) to jeden z największych szpitali pediatrycznych w Polsce, leczący najciężej chore dzieci z całego kraju. Placówka pełni podwójną rolę: instytutu naukowego podległego bezpośrednio Ministerstwu Zdrowia, oraz wysokospecjalistycznego szpitala. Podczas 40 lat swojego istnienia IPCZD regularnie otrzymuje za swoją działalność szereg nagród oraz wyróżnień, a podczas ostatniej oceny parametrycznej jednostek naukowych otrzymał najwyższą kategorię A+. Obecnie dyrektorem placówki jest  dr hab. n. med. Małgorzata Syczewska.

Aktualnie IPCZD liczy 602 łóżka, w tym 150 łóżek chirurgicznych i 42 łóżka zapewniające intensywną opiekę medyczną. W ostatnich latach IPCZD leczy rocznie około 40 tys. dzieci w oddziałach stacjonarnych, około 40 tys. dzieci w oddziałach dziennych, udziela 170 tys. porad ambulatoryjnych, wykonywanych jest rocznie 12 tys. badań w znieczuleniu ogólnym i około 7 tys. dużych zabiegów operacyjnych.

 

Centrum Zdrowia Dziecka jest jednym z największych ośrodków transplantacji narządów u dzieci na świecie oraz jedyną tego typu placówką w Polsce. Szpital ma na koncie niemal 1600 zrealizowanych transplantacji nerek, wątroby, jelita i serca, wykonując między 70 a 90 przeszczepów narządów rocznie.

CZD przeprowadziło największą liczbą pionierskich w skali kraju zabiegów medycznych, ratujących zdrowie i życie małych pacjentów. 

 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INFINITY Aleksandra Gąsowska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »