Firma » Biznes

Windykacja bliska i daleka

Czytając różne opinie o tym, jak wybrać najlepszą firmę windykacyjną, często spotykamy się z twierdzeniem, że windykacja powinna być zlecana firmie, która ma siedzibę w mieście lub w pobliżu miejsca zamieszkania dłużnika.

Czytając różne opinie o tym, jak wybrać najlepszą firmę windykacyjną, często spotykamy się z twierdzeniem, że windykacja powinna być zlecana firmie, która ma siedzibę w mieście lub w pobliżu miejsca zamieszkania dłużnika. Nie zgadzamy się z takim podejmowaniem windykacji. Skąd bierze się takie pojmowanie windykacji? Czy jeśli windykacja ma być przeprowadzona na przykład w Szczecinie, to czy koniecznie firma windykacyjna musi mieć swoją siedzibę w Szczecinie?

Wiele osób ma bardzo małe pojęcie dotyczące windykacji. Powszechnie uważa się, że jeśli firma windykacyjna ma siedzibę daleko od dłużnika, to windykacja będzie polegała jedynie na wysyłaniu pism z ponagleniami i telefonami do nierzetelnego kontrahenta. Nic bardziej mylnego. Usługi windykacyjne cechują się dużą mobilnością - windykatorzy są w stanie dojechać w każde miejsce. Zresztą, nawet jeśli odzyskanie długu ma się odbyć w Szczecinie, to przecież firma windykacyjna ze Szczecina także nie będzie składała mu wizyt codziennie. To miałoby wręcz znamiona nękania, które jest karalne. Niestety, wiele osób tak właśnie pojmuje windykację. Tymczasem takie firmy jak Negocjator Anna Gąsiorowska, choć mają siedziby w mniejszych miejscowościach (nasza siedziba mieści się w Szczecinku), to przeprowadzają windykację w całej Polsce (i nie tylko w Polsce). Dojazd w dowolne miejsce, w którym zlecona nam została windykacja, (choćby Szczecin, Poznań czy Warszawa), to dla nas żaden problem.

Zresztą skuteczna windykacja należności to nie tylko windykacja terenowa. Skuteczny windykator może odzyskać dług nie składając nawet wizyty u dłużnika - wszystko zależy od trudności sprawy, postawy dłużnika i wielu, wielu innych zmiennych. Firmy windykacyjne, które twierdzą inaczej, to zwyczajnie firmy nie dość dobrze przygotowane do swojej pracy. Odpowiednie podejście do dłużnika (i dłużnika do windykacji - bo przecież negocjacje windykacyjne zakładają istnienie dwóch stron do rozmowy) sprawiają, że niekiedy wystarczy odpowiednio przeprowadzona rozmowa telefoniczna, by odzyskać dług.

Pewnie i tak nie da się wszystkich przekonać do tego, że w obecnych czasach nie ma konieczności zlecania windykacji firmom, które mają swoje siedziby blisko siedziby dłużnika. Takim osobom proponujemy się zastanowić, kto będzie bardziej zdeterminowany, by szybko odzyskać dług? Firma, która do dłużnika ma kilkaset metrów, czy taka, która musi wysłać windykatora kilkaset kilometrów dalej, by przeprowadził windykację terenową? Jasne jest, że pracownicy tej drugiej firmy będą bardziej zdeterminowani, by odzyskać szybciej dług. Tak zwyczajnie, po ludzku.

I nie zapominajmy o jednym: nie ważne, czy windykacja w Szczecinie ma być przeprowadzona przez lokalną firmą, czy też przez firmę z siedzibą w dowolnym miejscu w Polsce. Żadna z tych firm nie rozbije namiotu przed firmą dłużnika, nie postawi 24-godzinnych wart przed drzwiami nierzetelnej firmy i nie będzie czyhała, by przejąć wszystkie pieniądze, jakie tylko pojawią się w tej firmie.

Korzystając z okazji, uprzejmie informujemy, że firma Negocjator Anna Gąsiorowska (www.agnegocjator.pl) świadczy usługi windykacyjne i prowadzi szkolenia z zakresu negocjacji windykacyjnych w całej Polsce. Osoby nieprzekonane do zlecania windykacji firmom z drugiego krańca Polski informujemy, że ze względu na położenie Szczecinka, mamy bardzo blisko, by została przeprowadzona windykacja np. w Szczecinie, Koszalinie, Stargardzie Szczecińskiem, Kołobrzegu, itp. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Negocjator Anna Gąsiorowska
http://www.agnegocjator.pl

Komentarze (1)

  • avatar
    panroman 2016-05-11 22:26:27

    Myślę, że warto w razie problemów z odzyskaniem długu, zwrócić się do firmy windykacyjnej. W Warszawie działa www.amk-windykacja.pl i polecam.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »